Tétel

Rufpreis:

4 000 HUF

Beschreibung:

A húszéves Izráel. Szerkesztette Dán Ofry. (Dedikált.) Tel-Aviv, (1968). Lumen Könyvkiadó (Lino-tur Nyomda). 414 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Koltai Ellának - igaz tisztelettel: Dán Ofry, 1969". Tanulmánykötet az 1948-ban megalapított Izrael állam fennállásának 20. évfordulójára. A sokszerzős tanulmánykötet az újonnan alapított állam életperspektíváit tekinti át, bizakodó, olykor harcias hangnemben. A kötet szerkesztője az 1949-ről Izraelben élő magyar publicista, Dán Ofry (1929-2014). Oldalszámozáson belül 96 oldalnyi fotómelléklet, a kötet végén az állam húsz évének történelmi áttekintése, majd a bevándorlást segítő információs melléklet. Az első előzéken régi ajándékozási bejegyzés. Aranyozott kiadói félbőr kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült, javított kiadói védőborítóban.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk