Lipták Gábor - Zákonyi Ferenc - Huba László: Balaton. Útikönyvek. Bp., 1963, Panoráma. Második, átdolgozott kiadás. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült nylon védőborítóban, térkép-melléklettel.
Lipták Gábor - Zákonyi Ferenc - Huba László: Balaton. Útikönyvek. Bp., 1963, Panoráma. Második, átdolgozott kiadás. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés.
1934 Bp., a Ganz Hajógyár által épített ,,Budapest" tengerjáró hajó próbaútja a Dunán, fotó, a hátoldalon feliratozva, Mladiáta János (1880-1957) haditengerész, hajóépítő mérnök tulajdonosi névbélyegzőjével, 13,5x9 cm
[Bálintffy Bálint] Bálint deák: Piroska szerelme. Balatoni tündérrege. Budapest, [1890 körül]. Méhner Vilmos-féle Könyvkiadóhivatal (Nagy Sándor ny.) 15 + [1] p. A felsüléssel végződő, Balaton-vidéki szerelmi cselszövést elbeszélő népies verses regét oldalszámozáson belül egy szövegközti kép díszíti. A Bálint deák álnevű szerző, Bálintffy Bálint (sz. 1863) somogyi hírlapok munkatársa volt. A rege első kiadása Nagykanizsán jelent meg, 1888-ban, példányunk a fővárosi második kiadásból való. (Magyar mesemondó, 49. szám.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
1934 Nord Deutscher Lloyd Bremen "Sierra Cordoba" hajóján tett utazás menükártyái, 9 db. + Verzeichnis der Teilnehmer. III. Nordkapfahrt 1934 mit dem Dampfer "Sierra Córdoba" vom 4. August bis 20. August.