[Magyar Elek]: Az ínyesmester nagy szakácskönyve. Bp., 1955, Műszaki Könyvkiadó, 524 p. Kiadói félvászon-kötés, foltos, sérült borítóval, ragasztott gerinccel és címlappal.
S. Nagy Anikó: Istenek eledele. Történeketek a csokoládéról. Bp., 2014, Pauker Holding Kft. Kiadói kartonált kötés, gerinc sérült, egyébként jó állapotban.
Geissler, Richard: Englisch für Kellner, Köche uns Hotelangestellte. 5. Auflage. München, 1959. Carl Gerber Verlag. 199 + [3] p. Angol-német gasztronómiai szótár és kifejezésgyűjtemény angolszász területen való tartózkodásokhoz és munkavállaláshoz. Kétnyelvű kiadványunk először 1951-ben látott napvilágot. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Geissler, Richard: Französisch für Kellner, Köche und Hotelangestelle. 4. Auflage. München, 1958. Carl Gerber Verlag. 168 + [2] p. Francia-német gasztronómiai szótár és kifejezésgyűjtemény francia és frankofón területen való tartózkodásokhoz és munkavállaláshoz. Kétnyelvű kiadványunk először 1950-ben látott napvilágot. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Dr. Baross Endre (szerk.): Borászati zsebkönyv az 1944. évre. Negyvenötödik évfolyam. Bp., 1944, Tátrai-ny., 190+(20) p. Modern bőr-/műbőr-kötésben, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Dr. Szabó János: Gyepgazdálkodás. Bp., 1977, Mezőgazdasági Kiadó. Második, átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.
Kovács Mária (szerk.): Csokoládés csodák. Több mint 200 csábító recept. Bp., 2006, Gabo. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval, zsugorfóliában.
Csoma Zsigmond: Kertészet és polgárosodás. Az európai szőlészeti-borászati-kertészeti ismeretek oktatása, szaktanácsadása a Georgikonban és a Keszthelyi Uradalomban a 18. sz. végétől a 19. sz. közepéig. Centrál-Európa Alapítványi Könyvek sorozat 6. kötete. Bp., 1997, Centrál Európa Alapítvány. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötésben.