1914 Sopron, vétlevél a Gy.S.E.V. üzletigazgatóságától átvett bizalmas jellegű hadiforgalmi anyagról, I. világháború, hátoldalán a GySEV Üzletigazgatóság 1945-ös feljegyzésével, 34x21 cm
1917 Svájc, Malans, Schloss Bothmar, Aage Madelung (1872-1949) dán író német nyelvű autográf levele ifj. Bókay János (1892-1961) író, műfordító részére, aki magyarra fordította a műveit, 1 beírt oldal. /1917 Swiss, Malans, Schloss Bothmar, Letter of Aage Madelung (1871-1949) Danish writer to János Bókay (1892-1961) write, translator of his works, 1 written page.
cca 1920? Szent-Istvány Béla jogász, diplomata, későbbi teheráni és hágai nagy(követ) levele ismeretlen, feltehetően kassai személyhez érdekes témákban: Széchenyi Szövetség, miniszteri látogatás, törvényelőkészítés, stb. 8 kézzel írt oldal, Igazságügyminisztérium fejléces papíron. + 3 db fénymásolt újságcikk, Szent-Istvány Béla nevével említve
1921 Bibó Istvánné, feltehetően Bibó István (1877-1935) etnológus, filozófus feleségének, Bibó István (1911-1979) anyjának autográf sorai Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikushoz, Hollandiából küldött képeslapon.
1922 Fedor Ágnes (szül. Fischer Teréz, 1909-1990) író, újságíró, grafikus által írt és Eulenberg István által illusztrált versek. Tus, ceruza, papír, 3 számozatlan oldal, 13x23 cm, korabeli kissé kopott félvászon kötésben.
1924 Habsburg-Lotaringiai József Ferenc főherceg (1895-1957) gépelt köszönő sorai, autográf aláírásával, Völgyesi Ferenc (1895-1967) orvos, pszichiáter és hipnotizőr részére.
1926 Dr. Völgyesi Ferenc (1895-1967) orvos, pszichiáter és hipnotizőrnek írt levél Horthy Miklós kormányzó kabinetiodája vezetőjének aláírásával, melyben a kormányzó nevében megköszöni Lélek és természettudomány c. munkájának megküldését.
1927 Bp., vitéz uzsoki báró Szurmay Sándor (1860-1945) korábbi honvédelmi miniszter és tábornok levele, fél kézzel írt oldal magyar nyelven, Szurmay Sándor autográf aláírásával, hajtásnyomokkal, egészen apró lapszéli szakadásokkal.
cca 1928 Jack Trevor (1893-1976) brit filmszínész autográf német ny. dedikációja őt magát ábrázoló képeslapon, hátoldalán az új filmjei felsorolásával és további autográf köszönő sorokkal, amelyben apró kopással / autograph dedication and lines on both sides postcard