Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 317

19400.

Rufpreis:
2 400 HUF

19401.

Rufpreis:
1 000 HUF

Pethő Sándor:  Gróf Apponyi Albert, Budapest-Leipzig-Wien, 1926. Eligius Könyvkiadó (Pallas Rt. ny.) 1 t. (címkép) + 50 + [2] p. + 7 t. Egyetlen magyar kiadás. Apponyi Albert (1846-1933) jogászról, országgyűlési képviselőről, nemzetközi hírnevű szónokról írt pályakép. A dualizmus korától a trianoni békediktátumon át a Horthy-korszakig itthon és külföldön egyaránt aktív államférfi kivételes szónoki képességeit Európa-szerte elismerték. A sorozatcímlap szerint kiadványunk a német nyelvű ,,Das moderne Ungarn" életműsorozat magyar nyelvű kiadványa. Példányunk fűzése kissé meglazult. (Magyarország nagyjai sorozat.) Fűzve, feliratozott, enyhén sérült kiadói borítóban.
19402.

Rufpreis:
3 000 HUF

Rugonfalvi Kiss István:  Iktári Bethlen Gábor fejedelem. Budapest, 1923. Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt. 1 t. (címkép) + 107 + [1] p. Egyetlen kiadás. Rugonfalvi Kiss István (1881-1957) erdélyi származású debreceni történész, egyetemi tanár, első világháborús szolgálata után az összeomláskor a Székely Hadosztály szervezője. A korszak fontos történészével, Szekfű Gyulával korábban is volt szakmai nézeteltérése, az 1920-as években mindketten megírták más szemlélettel bíró Bethlen-portréjukat, Rugonfalvi Kiss István változata függetlenségi, Szekfű Gyula változata aulikus szemléletű. (Bethlen-könyvtár, 1-2. szám.) Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.
19403.

Rufpreis:
3 000 HUF

19404.

Rufpreis:
3 000 HUF

Beszélő számok IX.: A megnagyobbodott Csonka-Magyarország: Jövedelmek és vagyonok. (Budapest), 1941. Globus Nyomdai Műintézet Rt. 104 p. A ,,Beszélő számok" címmel megjelenő statisztikai évkönyvsorozat köteteit Zentay Dezső (1888-1945) statisztikus, a Központi Statisztikai Hivatal munkatársa, későbbi elnöke állította össze. A kötet elején a Felvidék egy részét visszajuttató első bécsi döntés (1938), a kárpátaljai bevonulás (1939) és az Észak-Erdélyt visszajuttató második bécsi döntés (1940) nyomán kibővült Magyarország nyelvi, vallási és gazdasági mutatóinak változását mutató rész. A munka zömét a legtehetősebb budapesti adófizetők listája alkotja, a név, a foglalkozás, a bevallott jövedelem és vagyon feltüntetésével. A lista az évi 30,000 pengőn felüli jövedelemmel bíró budapesti adózók társadalomtörténetileg is érdekes lajstroma: szerepelnek itt háztulajdonosok, papírkereskedők, kalapkereskedők, szállodabérlők, litográfusok, gyártulajdonosok, földbirtokosok, orvosok, ügyvédek, politikusok, sütőmesterek, kávésok, korcsmárosok és mulató-tulajdonosok, haszonélvezők, színésznők és szifonfej-öntők; elvétve egyetemi tanárok is. (Az előszóban a szerkesztő megjegyzi, hogy a kiadványt tanulságos összevetni a Beszélő számok IV. kötetével, mely ugyancsak a legnagyobb budapesti adózók listáját nyújtja.) Példányunk az azonos évben megjelenő második kiadásból származik. Fűzve, enyhén sérült, halványan foltos kiadói borítóban. Jó példány.
19405.

Rufpreis:
3 000 HUF

Török László: Egyiptom és utókora Alexandria és Rómában. Két előadás az Eötvös Loránd Tudományegyetem Ókortudományi Intézetében. A szerző, Török László (1941-2020) Széchenyi-díjas ókortörténész, régész, núbiológus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2013., Gondolat. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
19406.

Rufpreis:
3 000 HUF

Das Schicksal der Deutschen in Ungarn. (München, 1984). Deutscher Taschenbuch Verlag (C. H. Beck'sche Buchdruckerei, Nördlingen). [4] + VIII + [2] + 106 + [4] + 202 + [2] p. Kötetünk a kelet-közép-európai németség második világháborút követő kényszer- kitelepítését feldolgozó ötrészes dokumentációnak magyarországi részleteit taglaló, önálló kötete. A dokumentum nem titkolja, hogy a hazai németség Németországba telepítése már a második világháború egyik SS-akciója alatt megkezdődött, ám a kiadvány zöme a második világháborút követő, a kollektív bűnösség elvén alapuló kényszer-kitelepítésekkel foglalkozik. A kiadványsorozat először 1956-ban jelent meg, példányunk a második, változatlan utánnyomásból származik. (Dokumentation der Vertreibung der Deutschen aus Ost-Mitteleuropa II.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19407.

Rufpreis:
2 400 HUF

[II. Világháború] Esti Kurir. 1938. március 18. (Napilap, XVI. évfolyam 62. szám) "Ausztria és Bécs Gleichschaltolása -- Teljes átalakulás az országban s a fővárosban -- A legujabb jelentések a külpolitika összes frontjairól". Félbehajtva, jó állapotban.
19408.

Rufpreis:
2 000 HUF

Majtényi-Mikó-Szabó (szerk.): Forradalom! 24 megtalált történet. Bp., Libri. Magyar Nemzeti Levéltár. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19409.

Rufpreis:
2 800 HUF

Széchenyi vallomásai és tanításai. Széchenyi-anthologia. Összeállították: Fekete József és Váradi József. Schandl Károly előszavával. Budapest, (1943) A ,,Studium" kiadása (Minerva-nyomda Rt., Kolozsvár) 1 t. (címkép) + 441 + [1] p. A Széchenyi István írásaiból, naplójából, gondolataiból, intelmeiből összeállított, nemzetpolitikai fókuszú antológia első kiadása először 1926-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Könyvtári duplum. Szentkirályi F 14.2. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Részben felvágatlan, körülvágatlan, jó példány.
19410.

Rufpreis:
2 400 HUF

Krausz Simon: Életem. Bp.,én.,Cserépfalvi, 356+4 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
19411.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF