Mendelényi Béla: A csodaduda és egyéb mesék. Mühlbeck Károly eredeti rajzaival.
Budapest, 1905. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 124 p. Első kiadás.
Mendelényi Béla (1875-1915) újságíró, nagyváradi rendőrfogalmazó és a rendőr sajtóiroda vezetője. Tündérmeséi szövegét oldalszámozáson belül Mühlbeck Károly klasszikus meseillusztrációi kísérik. Néhány levél fűzése elengedett, néhány levél szélén apró, a szövegtükröt nem érintő töredezettség.
Aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.