Tétel

Katalognummer:

11342.
Beendet 467. Fernauktion
Keramiken

Rufpreis:

120 000 HUF
325,20 EUR, 375,00 USD

Beschreibung:

Lonkay Antal (1904-1955), Keramos Rt. Nógrádverőce: A hamelni patkányfogó. Mázas kerámia. Jelzett: alján Keramos jelzés (1923-tól 1927-ig Gorka Gézával közösen), oldalán Lonkay felirat. Kis mázkopásokkal, 22x28 cm /// "A történet alapja egy régi német monda, főszereplője pedig egy furcsa külalakú férfi, aki egyedül, gyalogszerrel vándorolt. Különböző színű anyagokból összevarrt ruhája után az emberek tarka furulyásnak hívták, és arról volt híres, hogy furulyaszóval szabadítja meg a városokat a patkányoktól. Amikor ez a férfi elérkezett Hameln városába, itt is felajánlotta a segítségét, persze bizonyos összeg fejében. A polgárok beleegyeztek, ő pedig furulyázni kezdett. A zene hallatára előjöttek a patkányok, és szépen libasorban követték a férfit, aki a Weser folyóba vezette a rágcsálókat, azok pedig belefulladtak a vízbe. Amikor a patkányfogó vissszatért a városba, és követelte a fizetségét, a polgárok megtagadták tőle a pénzt. Erre a férfi újra furulyázni kezdett, ám most a gyerekeket csalta ki a városból a hangszerével. A város melletti domboldalon egyszer csak egy kapu nyílt, mintegy a semmiből, és a férfi bevezette oda a gyerekeket, majd a nyílás nyomtalanul eltűnt, a gyerekekkel és a patkányfogóval együtt, mindörökre"

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : nagy_andras