1956 Révész István (1887 - 1973) autográf levele melyben Vaszaryról írt könyvről ejt szót, hozzá ugyanazon az íven egy később írt levele is. Össz 3 beírt oldal borítékkal
cca 1958 Ankerl Géza (1933-2022) emigráns magyar író, építész, szociológus, egyetemi tanár autográf levelei, 2 db, összetűzve, Molnár József (1918-2009) emigráns magyar író, könyvkiadó, nyomdász, folyóirat szerkesztő, az Aurora Kiadó szerkesztője részére.
cca 1958-1995 Dr. Szemere György (1931-2016) orvos-biológus, humángenetikus szakmai írásainak, cikkeinek gyűjteménye, össz. 45 db különlenyomat, vegyes állapotban
cca 1960 Boldizsár Iván (1912-1988) Kossuth- és József Attila-díjas író, újságíró, politikus: Túlélők. Dráma és emlékezés két részben c. darabjának szövegkönyve. Gépirat 93 oldal, (befejezetlen), benne autográf bejegyzésekkel
1960 Pesthy László: Vulkáni katasztrófák Földünk életében. + Katasztrófák Földünk életében. Írta: - - tudományos munkatárs. Kiadja a TIT Földrajz- és Földtan-Geofizikai Országos Választmánya. 2 db gépirat, egybetűzve, helyenként kissé foltos, sérült lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal, 16 p. + 17 p.
cca 1960-1965 Bálint Lajos: Táncosok és artisták. Két tanulmány. + Hans Magnus Enzensberger: A klikk.; Apácák a teritéken. (Fordítások). Gépelt szerzői kéziratok, két iratgyűjtő mappában. Bálint Lajos, szül. Bleier (1886-1974) műkritikus, dramaturg, író, műfordító, a Thália Társaság egyik megalapítójának és titkárának hagyatékából.