1882 Első Budapesti Hadastyán Egylet, dekoratív, litografált díszoklevél, Zsák Hugó (1844-1915) mérnök, miniszteri tanácsos részére. Zsák részt vett a budapesti és Budapest alatti Dunaszakasz szabályozási és rendezési munkálataiban. Vezetése alatt épült a soroksári Duna-ágat elzáró gubacsi gát a háromnyílású táplálózsilippel és a Nagy-Duna felőli párhuzamos művel. 1875-ben a budapesti Magyar Királyi Folyammérnöki Hivatal vezetője lett, valamint nevéhez fűződik a Margit híd feletti és az Erzsébet híd alatti rakpartok kiépítése. 60x50 cm
1882-1895 Stobbe Adolf építőmester, Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, díszlettervező, labdarúgó, a magyar válogatott edzője édesapja részére szóló vasúttal (MÁV) kapcsolatos iratok, 3 db. 2 db 15 kr. és 2 db 50 kr. okmánybélyegekkel, az egyik fejléces papíron.
1891-1901 Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester részére szóló iskolai bizonyítványok és értesítők, kolozsváriak és budapestiek is, közte M. Kir Állami Felső (Építő) Ipariskolai bizonyítványok is.
1892-1895 Kolozsvár, Stobbe Adolf építőmester, Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, díszlettervező, labdarúgó, a magyar válogatott edzője édesapja részére szóló kolozsvári munkáltatói bizonyítványok, 4 db, közte Keresztesy Pál, Oriold Antal és Endstrasser Benedek, Endstrasser Benedek, és Horváth Gyula. Pecsétekkel, autográf aláírásokkal, 4 db 15 kr, 3 db 50 kr okmánybélyegekkel. + + 1895 Stobbe Adolf részére szóló munkáltatói bizonyítvány házsongárdi házépítés ügyében. Stein Gábor könyvárus aláírásával, 50 kr. és 15 kr. okmánybélyegekkel. + 1891 A "Dévai Előlegezési Szövetkezet" munkáltatói bizonyítványa Stobbe Adolf részére, aláírásokkal, 50 kr. és 15 kr. okmánybélyegekkel.
1895 Stobbe Adolf építőmester, Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, díszlettervező, labdarúgó, a magyar válogatott edzője édesapjának kolozsvári hatósági bizonyítványa, pecsétekkel, 1 ft. okmánbélyeggel, Albach Géza (1829-1900) Kolozsvár polgármesterének (1886-1898) autográf aláírásával.
1897 Kolozsvár, Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester részére szóló gyakornoki bizonyítvány, Alpár Ignác (1855-1928) műépítész, egyetemi tanár, a századforduló eklektikus építészetének egyik vezéralakjának, valamint Reményik Károly (1857-1935) erdélyi építészmérnök, Reményik Sándor költő apjának az autográf aláírásaival. Valamint B. Bak Lajos (1839-1907) kolozsvári műbútorasztalos, nagyiparos, gyáros és egy negyedik személy aláírásával. A "Kolozsvári Ipartestület" és "Alpár Ignác" építész pecsétjeivel, valamint 50 kr okmánybélyeggel, szakadt.
1897 Kézdi-Kovács László festőművész, a Pesti Hírlap műkritikusának küldött képeslap Stockholmból, amelyben egy kiállítást említenek, beazonosítandó autográf aláírással (... Béla).
1897-1899 Havel Lipót (1847-1933) építőmester irodája által kiállított munkáltatói bizonyítványok, 3 db, Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester részére, "Havel Lipót" és a "Budapesti Építőmesterek... Ipartestületének" bélyegzéseivel, kettőn Gunszt József ipartestületi jegyző aláírásával, 15 kr, 30 f., 20 f. és 10 f. okmánybélyegekkel.
cca 1897-1933 Orowan Berthold (1863-1933) gépészmérnök 3 db notesze, műszaki és egyéb témájú jegyzetekkel, változó (részben sérült, széteső) állapotban