cca 1940-1950 Hogy fűthetünk fafűtéses cserépkályhákban koksz-, koszbrikett- és félkokszbrikettel? Samodai-féle betétrostély reklámlap. Bp., Forrás-ny., hajtva, kis lapszéli szakadással, folttal, 29x21 cm
Halász László (1932-2000) Jászai Mari-díjas színművész, komikus autográf aláírása és gratuláló sorai névjegykártyája hátoldalán, Várday Zoltán (1947-2023) színész részére
Nitsch, Harry: Die Reklame des Hotel- und Gastgewerbes, der Kurorte und des Fremdenverkehrs. [Bécs-Lipcse] Wien und Leipzig, 1926. C. Barth-Verlag (Druck von W. Hamburger). 400 + [4] p. Az oldalszámozáson belül gazdag fotóanyaggal illusztrált szakmunka emlékezetes képet nyújt a weimari Németország idegenforgalmi reklámeljárásairól, és a reklámok által közvetített derűs, kozmopolita jellegű, jazz-korszakbeli életérzékelésről. A törzsszöveg és az illusztrációk bemutatják az idegenforgalmi marketing szerteágazó stratégiáit, melyek között éppúgy szerepelnek koffercímkés hirdetések, mint film- és rádióreklámok, sportpropaganda- és gyógyászati kiadványokban való megjelenések, és - fölöttébb feltűnő megoldásként - köztéri neonhirdetések. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.