Csanádi Árpád: Fradi-Fiúk Ausztráliában. A borító és zárórajzok illusztrációi Sajdik Ferenc, a térképvázlatok Apródy Jenő munkái. Bp., 1957, Sport. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, Dajbukát Jenő ex libris-szével és névbejegyzésével.
Szabó László: Országos magyar sakkbajnokság 1946. Szerk. és a játszmákat elemezte: - -. [Bp., 1947.], MADOSZ,(Kecskemét, Első Kecskeméti Hírlapkiadó-ny.), 190+1 p. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, sérült, foltos borítóval, foltos lapokkal.
Rácz József: Ifjúsági (szub)kultúrák, intézmények, devianciák. Válogatott tanulmányok. Bp., 1998, Scientia Humana. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
Bozóky Péter - Nagy Sándor: Úttörőgárdista járőrverseny. Tapasztalatcsere IV. Bp., 1979, Ifjúsági Lapkiadó. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos borítóval.
Fédération Internationale de Natation Amateur. Statuts et reglements régissant La Natation, les Plongeons et le Water-Polo 1937-1940. (London), é.n., Hanbury, Tomsett & Co., 165+(3) p.+ mellékletek. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, a mellékletek kissé sérültek.
Bay Béla - L. Réti Anna: Páston és páston kívül. (Dedikált.) Budapest, 1979. Sportpropaganda (Nyírségi Nyomda). 144 p. + 8 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Gábor Tamásnak nagyrabecsüléssel: Bay Béla. 1979 julius 9". Rövid életrajzi méltatások a magyar kardvívósport legendás mesteredzőiről és olimpikonjairól a századfordulótól az 1970-es évekig. Prov.: Gábor Tamás. [Gábor Tamás (1932-2007) olimpiai bajnok vívó, az 1964. évi tokiói olimpián párbajtőr-csapatban aranyérmet nyert, világbajnok, többszörös magyar bajnok.] Fűzve, Molnár István által tervezett kiadói borítóban. Jó példány.