Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 613

Gömöri Jenő Tamás: A szörnyű év I. A siralomházban. (Rabságom versei 1944-ből.) A szerző által DEDIKÁLT példány! Első kiadás! Számozatlan példány! Bp., 1946, Dr. Vajna és Bokor, 79 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kissé szakadt borítóval.
21196.

Rufpreis:
1 600 HUF

Pásztor Árpád: Princesz. Történet egy babagyárból. Vértes Marcel rajzaival. Bp., 1919, Athenaeum, 109 p. Avantgárd borítóval! (Jelzett: Lányi!) Első kiadás! Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
21197.

Rufpreis:
3 000 HUF

Márai Sándor: Napnyugati őrjárat. Egy utazás regénye. A borító Fenyves Sándor grafikus munkája. Bp., 1943,Révai, 226 p. Kiadói félvászon-kötés, szakadt, kissé foltos kiadói illusztrált papír védőborítóban, a hátsó kötéstáblánál a papír sérült, hiányos és a kötése kissé sérült.
21198.

Rufpreis:
2 000 HUF

May Károly: Az inka öröksége. Bp., 1946, Athenaeum. Egészoldalas fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval.
21199.

Rufpreis:
1 800 HUF

Mécs László válogatott költeményei. Összeáll.: Just Béla.  A szerző, Mécs László (1895-1978) szerzetes, költő, lapszerkesztő által DEDIKÁLT példány! Bp., 1934, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval.
21200.

Rufpreis:
2 000 HUF

Vas Gereben: Jurátusélet. Korrajz. Vas Gereben munkáinak együttes képes kiadása. VIII. köt. Sajtó alá rendezte: Dr. Váli Béla és Dr. Sziklay János. [Bp.], én-,Méhner Vilmos,2+7+483+2 p. Gyulay László rajzaival illusztrált. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, a hátsó borító és a gerinc foltos, címlaphiánnyal.
21201.

Rufpreis:
1 800 HUF

Moór Gyula: Tegnap és holnap között. Tanulmányok. Bp., 1947, Révai. Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.
21202.

Rufpreis:
1 600 HUF

Tábori Pál: Amerika új lírája. Antológia a mai amerikai költők verseiből. Összeáll. és ford.: Tábori Pál. hn., 1935, Vajda János Társaság. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
21203.

Rufpreis:
1 200 HUF

Rideg Sándor: Urak országában. Bp., 1945., Athenaeum, 146 p. Első kiadás. A borító jelzett (Sárdy K.) Kiadói papírkötés, szakadt, foltos, kopott kiadói papír védőborítóban, kissé foltos előzéklappal, kissé foltos lapokkal, régi bélyegzésekkel, a gerincen kis sérüléssel.
21204.

Rufpreis:
1 800 HUF

Maurice Maeterlinck: A termeszek élete. Ford.: Szolchányi Károly. Bp., én.,Dick Manó, 175+1 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
21205.

Rufpreis:
1 600 HUF

Szép Ernő: Emlék. Bp., 1917, Pallas, 210 p. Első kiadás. A borító Jeges Ernő (1898-1956) festő, grafikus munkája. Kiadói papírkötés, szakadt, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, névbejegyzéssel.
21206.

Rufpreis:
1 800 HUF

Palocsay Zsigmond: Nádirigó. Bukarest, 1971, Kriterion. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
21207.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF