Schweiger-Lerchenfeld, Amand Frhr. v.: Die Donau als Völkerweg, Schiffahrtsstraße und Reiseroute. Bécs-Pest-Lipcse, 1896, A. Hartleben's. Későbbi aranyozott gerincű félvászon kötésben, márványozott lapélekkel.