Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 211

4 db régi esztergomi iskolai értesítő v. évkönyv: A szatmári irgalmas nővérek vezetése alatt álló Esztergom-vizivárosi érseki nőnevelő-intézet értesítője az 1927-28. évi működésről. Esztergom, 1928, Laiszky János. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos borítóval, lapok alsó sarkaiban kissé foltos lapokkal. + . + A szatmári irgalmas nővérek vezetése alatt álló Esztergom-vizivárosi érseki nőnevelő-intézet értesítője (...) az 1929-30. évi működésről. Esztergom, 1930, Laiszky János. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos borítóval, foltos címlappal és címképpel. + Az Esztergom-Vízivárosi Irgalmas Nővérek Érseki Boldog Margit Leánygimnáziumának évkönyve az 1933-34. iskolai évről. Esztergom, 1934, Buzárovits. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, címlapon az iskola képével, máskülönben jó állapotban. + Szent Benedek-Rend Esztergomi Szent István Gimnáziumának és Általános Iskolájának évkönyve az 1947-48. iskolai évről. Esztergom, 1948, k.n. Kiadói papírkötésben, kissé foltos borítóval.
19072.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Kalocsa vidéke és népe. 1963-1973. Szemelvények a kalocsai I. István Gimnázium honismereti gyűjtéséből. Szerk.: Kuczy Károly. Kecskemét, 1973, Bács-Kiskun megyei Tanács VB Művelődésügyi Osztálya. Kiadói papírkötés, borító, előzéklap, címlap és utolsó néhány lap foltos. Megjelent 2000 példányban.
19073.

Rufpreis:
2 400 HUF

19074.

Rufpreis:
2 400 HUF

Esztergom évlapjai (Annales Strigonienses.) Az Esztergom-Vidéki Régészeti és Történelmi Társulat közlönye, össz. 4 száma: III. évf. (1927): 1. sz. és 2. sz. (2 példány!). Esztergom, 1927, Esztergom-Vidéki Régészeti és Történelmi Társulat (Laiszky János ny.). + VIII. évf. (1936), 1-2. sz. (egy kötetben) Mindegyik kiadói papírkötésben, sérült gerinccel, 1927 1. sz sérült borítóján régi intézményi bélyegzővel.
19075.

Rufpreis:
2 400 HUF

Ballagi Károly - Király Pál: Egyetemes földrajz I. köt. Tekintettel az országok természeti, politikai és társadalmi, ipari, kereskedelmi, közlekedési és közművelődési viszonyaira. Szótárszerű tárgymutatóval ellátott földirati kézikönyv újságolvasók, kereskedők, iparosok, gazdák és általában a művelt magyar közönség számára. I. kötet. Pest, 1871, Athenaeum, IV+435 p. Kiadói papírkötés, foltos lapokkal. Felvágatlan lapokkal!
19076.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

19077.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

19078.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kovács József László: Lackner Kristóf és kora 1571-1631. Sopron, 2004, Széchenyi István Városi Könyvtár. Megjelent 1000 példányban. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
19079.

Rufpreis:
1 600 HUF

Kugler Alajos: A soproni színészet története. Sopron, 1909., ("Petőfi"-ny.),46 p. Kiadói papírkötés.
19080.

Rufpreis:
1 800 HUF

Trócsányi Zsolt: A nagyenyedi kollégium történetéhez 1831-1841. Irodalomtörténeti Füzetek 9. sz. Bp., 1957, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel. + Jakó Zsigmond-Juhász István: Nagyenyedi diákok. 1662-1848. Bukarest, 1979, Kriterion. Kiadói papírkötés.
19081.

Rufpreis:
2 800 HUF

Jakabos Ödön: Indiai útinapló. Kőrösi Csoma Sándor nyomában. Bukarest, 1983, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19082.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Hol pihenjünk? Magyarország üdülő-, pihenő- és kirándulóhelyei. Bp., é.n. (cca 1950-1955), Athenaeum. Térkép-melléklettel (Budapest és északi környéke / Magyarország üdülőtérképe, 47,5x32,5 cm). Kiadói illusztrált papírkötés, a borító és a térkép kissé sérült.
19083.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF