Tétel

Rufpreis:

8 000 HUF

Beschreibung:

Hegyesy Vilmos: Emlékkönyv az erdélyi magyar színészet száz éves jubileuma alkalmából. Szerk. - -. Kiadta a jubileum rendező bizottsága. Kolozsvárt, 1892, Ajkai K. Albert, 1 (I. Ferencz József portréja) t. + 104 p.+11 t. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, egy lapon a gerinc mentén sérült, de a szöveget nem érintő. Benne Ditrói Mór (1851-1945) színész, rendező, színházigazgató és felesége Eibenschütz Mari (1856-1938) színésznő ajándékozási soraival. "Emlékül Mór és Mari. Kolozsvár 1893 december 25." Ditrói Mór 1887-1895 között volt a kolozsvári színház igazgatója, ahol a felesége, Eibenschütz Mari is fellépett 1887-től 1893-ig.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : nagy_andras