Carlyle: A francia forradalom története I-III. köt. Ford.: Baráth Ferenc. Világkönyvtár. Bp.,1913, Révai. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az első kötetben az elülső előzéklap és a címlap kijár.