Hann Ferenc: Bartl József festőművész kiállítása, Szentendrei Képtár 1992. A katalógust tervezte és szerkesztette: Lukoviczky Endre. H.n., 1992, k.n.. 16 sztl o. Színes képekkel, Bartl József műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
Gecse Annabella: Fehérhímzéses textilek a Damjanich János Múzeum néprajzi gyűjteményéből. Damjanich János Múzeum tárgykatalógusai 1. Szolnok, 2018, Damjanich János Múzeum. Színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
Dulovits Jenő: Művészi fényképezés. Bp., 1942, szerzői kiadás (Stephaneum-ny.), 277+(10) p. Második kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval
Verebélyi Kincső: Nép, ipar, művészet. Debrecen, 2019, Debreceni Egyetem Néprajzi Tanszék-Debreceni Egyetemi Kiadó. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Magyarország műemlékjegyzéke - Bács-Kiskun megye. Kulturális Örökségvédelmi Hivatal, Budapest, 2005. Gazdag képanyaggal, kiadói kartonált papírkötés, szép állapotban.
Czigány Magda: Néző a képben. Czigány Magda (1935-) művészettörténész által Haraszty István (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész részére DEDIKÁLT! London, 1973, Szepsi Csombor Kör. Kiadói papírkötés, kiadói kissé sérült papír védőborítóval.
Tasnádi-Marik, Klára: La porcelaine de Vienne. Bp.,1971.,Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
2 db katalógus: Kovács Margit gyűjtemény. A kiállítást rendezte, a katalógust összeáll.: Petényi Katalin. Szentendre, 1978, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. + Molnár László: Herendi porcelán díszmű. Kecskemét, 1967, Bács-Kiskun megyei Nyomda, 42 p. Kiadói tűzött papírkötés. + 6 db Herendi porcelán prospektus (Rotschild, Viktória, Indiai kosár, stb. minták)