1901-1902 Entz Géza (biológus, 1842-1919) autográf rajzai. Nagyrészt balatonfüredi kagylók fejlődéséről, de sok színes és fekete-fehér ember vázlat. Kb 50 lap Vázlatfüzetben 12x18 cm
1902 Herzfeld Viktor lovag (Herzfeld Győző) (1856-1919) zeneszerző, hegedűművész, karmester, zenekritikus, a budapesti Zeneakadémia tanára dedikált fotója, valamint külön autográf kottás dedikációja üvegezett keretben Braun Paula (1881-1962) zongoraművésznek./ Autograph dedications of Viktor Emmerich Ritter von Herzfeld composer
cca 1910 után Molnár Antal (1890-1983) zenetörténész, zeneszerző és zeneesztéta, brácsaművész "A Bartók-Kodály-féle népdalokról. ("Magyar népdalok" 1910. Rozsynai kiadása.)" c. írásának kézirata, aláírás nélkül, sérült, lapszéli hiányokkal, 5 beírt oldal
1913 karácsonya, Jászai Mari (1850-1926) színésznő autográf ünnepi üdvözlő sorai Gerő Ödönné Hermann Leontinnak, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti újságíró, szerkesztő feleségének, amelyben kéri hogy adja át Gerő Ödönnek köszönetét: "(...) nem bírom neki méltóképpen meghálálni azt a nagy szép tettét a hogy velem foglalkozott! (...)". Két beírt oldal Jászai Mari névjegykártyáján, Jászai Mari autográf aláírásával.
1914 Sopron, vétlevél a Gy.S.E.V. üzletigazgatóságától átvett bizalmas jellegű hadiforgalmi anyagról, I. világháború, hátoldalán a GySEV Üzletigazgatóság 1945-ös feljegyzésével, 34x21 cm
1918 Szombathely, Gróf zabolai Mikes János (1876-1945) szombathelyi püspök autográf aláírásával és bélyegzőjével ellátott kinevező okirat. Hajtott, a lap széle minimálisan sérült.
1919 Csernoch János (1852-1927) bíboros saját kézzel aláírt levele dr. Kiss Károly esztergomi teológiai tanárnak, melyben megbízza, hogy a Bajót községből elhurcolt lelkészek helyett plébánosként a helyi egyházi ügyeket ellássa, hajtva, jó állapotban
1920 Álgya-Pap (Papp) Sándor (1877-1961) ezredes, későbbi altábornagy, honvédelmi államtitkár gépelt levele Völgyesi Ferenc (1895-1967) orvos, pszichiáter és hipnotizőr részére, "József Főherceg Tábornagy Úr , Ő Kir. Fensége Szárnysegéde" fejléces papír, aláírással, szakadt.