Ungarische Gedenkmünzen, Plaketten

Zahl der Lose: 76

Bognár György (1944-) 1990. "Erdélyért - Pro Transilvania" emlékérem gipsz előlapi POZITÍV nagyminta (157mm) T:AU / Hungary around 1990. "Erdélyért - Pro Transilvania (For Transylvania)" medallion obverse POSITIVE large plaster sample. Sign: György Bognár (157mm) C:AU
30141.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

Bognár György (1944-) / Szabó Tamás (1952-) 1999. "Az aradi vértanúk emlékére - MÉE Gyöngyösi Csoport" jelzett Ag emlékérem, az aradi vértanúk sorozat záróérme (150,68g/0.640/70,5mm) T:UNC,AU small patina / Hungary 1999. "Az aradi vértanúk emlékére - MÉE Gyöngyösi Csoport" hallmarked Ag commemorative medallion for the Martyrs of Arad series. Sign.: György Bognár, Tamás Szabó (150,68g/0.640/70,5mm) C:UNC,AU small patina
30142.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,80
250,00

Erdey Dezső (1902-1957) 1939. "Budapest Székesfőváros Községi Takarék - Pénztártisztviselőinek Sportegyesülete" jelzett Ag sport emlékplakett, előlapon "BN" beütővel (78,76g/0.900/76x51mm) T:AU / Hungary 1939. "Budapest Székesfőváros Községi Takarék - Pénztártisztviselőinek Sportegyesülete" Ag sports plaque, hallmarked and "BN" maker's mark (78,76g/0.900/76x51mm) C:AU
30143.

Rufpreis:
34 000 HUF
92,14
106,25

Anton Fabris (1792-1865) 1859. "Kazinczy Ferenc emlékérem" bronz, kétoldalas, vert emlékérem. "KAZINCZY FERENCZ SZÜL OCT 27 1759 / A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA OCT 27 1859" (50mm) T:AU kis ph. Hungary 1859. "Ferenc Kazinczy medal" bronze, double-sided, struck, commemorative medallion. Sign.: Anton Fabris (50mm) C:AU small edge error
30144.

Anton Fabris (1792-1865) 1859. "Kazinczy Ferenc emlékérem" bronz, kétoldalas, vert emlékérem. "KAZINCZY FERENCZ SZÜL OCT 27 1759 / A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA OCT 27 1859" (50mm) T:AU kis ph.
Hungary 1859. "Ferenc Kazinczy medal" bronze, double-sided, struck, commemorative medallion. Sign.: Anton Fabris (50mm) C:AU small edge error

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) DN Jobbra íjjal lövő ősmagyar lovas harcos egyoldalas, öntött bronz plakett (97mm) T:AU,XF apró patina / Hungary ND one-sided, cast bronze plaque of an ancient Hungarian horseman shooting a bow to the right. Sign: Lajos Göröntsér Greff (1888-1976) (97mm) C:AU,XF small patina HP 2627.
30145.

Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) DN Jobbra íjjal lövő ősmagyar lovas harcos egyoldalas, öntött bronz plakett (97mm) T:AU,XF apró patina / Hungary ND one-sided, cast bronze plaque of an ancient Hungarian horseman shooting a bow to the right. Sign: Lajos Göröntsér Greff (1888-1976) (97mm) C:AU,XF small patina
HP 2627.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Heinrich Karl 1842. "Egyesülve Haladjunk / A Magyar Orvosok és Természetvizsgálóknak Beszterczebánya Aug. IV. MDCCCXLII" kétoldalas bronz emlékérem (42,1g/45mm) T:XF, kis peremhiba / Hungary 1842. "Move in Unity / Hungarian Physicians and Naturalists in Beszterczebánya on 4th of August 1842" two-sided bronze commemorative medallion. Sign.: "Karl Heinrich" (42,1g/45mm) C:XF, small edge error
30146.

Heinrich Karl 1842. "Egyesülve Haladjunk / A Magyar Orvosok és Természetvizsgálóknak Beszterczebánya Aug. IV. MDCCCXLII" kétoldalas bronz emlékérem (42,1g/45mm) T:XF, kis peremhiba /
Hungary 1842. "Move in Unity / Hungarian Physicians and Naturalists in Beszterczebánya on 4th of August 1842" two-sided bronze commemorative medallion. Sign.: "Karl Heinrich" (42,1g/45mm) C:XF, small edge error

Rufpreis:
36 000 HUF
97,56
112,50

Kiss Nagy András (1930-1997) 1967. "Budapest Aerofila 67 / Nemzetközi Légiposta Bélyegkiállítás" bronz emlékérem verőtő, készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben / Hungary 1967. "Budapest Aerofila 67 / International Airmail Stamp Exhibition" bronze commemorative medallion's die, made at the time of the medallion's issuance at the Hungarian Mint. Sign: András Kiss Nagy
30147.

Rufpreis:
26 000 HUF
70,46
81,25

Kő Pál (1941-2020) 1981 "Podmaniczky Frigyes - A Közmunkatanács Alelnöke 1873-1905 / Városvédő Pallasz Athéne" kétoldalas bronz emlékérem (100mm) T:AU / Hungary 1981 "Podmaniczky Frigyes - A Közmunkatanács Alelnöke 1873-1905 / Városvédő Pallasz Athéne (Frigyes Podmaniczky - Vice President of the Public Works Council 1873-1905 / City Defender Pallasz Athéné)" double-sided bronze commemorative medal. Sign: Pál Kő (1941-2020) (100mm) C:AU
30148.

Rufpreis:
10 000 HUF

Ligeti Erika (1934-2004) 1977. "A turini százas Kossuth-zarándokútja emlékére 1877-1977 / Kossuth Lajos" öntött bronz emlékérem, peremén "16" sorszámmal (91mm) T:AU / Hungary 1977. "A turini százas Kossuth-zarándokútja emlékére 1877-1977 / Kossuth Lajos (In memory of the Kossuth pilgrimage of the Turin Hundred 1877-1977 / Lajos Kossuth)" cast bronze commemorative medal, with serial number "16" on the edge. Sign: Erika Ligeti (91mm) C:AU
30149.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Lóránfi Antal (1856-1927) 1885. "A Szabadelvű Párt Tisza Kálmán tíz évi miniszterelnöksége emlékéül" bronz emlékérem (70mm) T:AU / Hungary 1885. "10th anniversary of Kálmán Tisza prime minister of the liberal party" bronze commemorative medallion. Sign.: Antal Lóránfi (70mm) C:AU HP 3395.
30150.

Lóránfi Antal (1856-1927) 1885. "A Szabadelvű Párt Tisza Kálmán tíz évi miniszterelnöksége emlékéül" bronz emlékérem (70mm) T:AU / Hungary 1885. "10th anniversary of Kálmán Tisza prime minister of the liberal party" bronze commemorative medallion. Sign.: Antal Lóránfi (70mm) C:AU
HP 3395.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75
10

Reményi József (1887-1977) 1908. "Kalotaszeg" kétoldalas bronz plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén "ÉKE 1908", sorszámozott, "47"-es sorszámmal (71x48mm) T:XF,VF patina, Hungary 1908. "Kalotaszeg" double-sided bronze plaque, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with "ÉKE 1908" and serial number "47" on edge. Sing.: József Reményi (71x48mm) C:XF,VF patina HP.: 4057., Adamo ÉKE4
30151.

Reményi József (1887-1977) 1908. "Kalotaszeg" kétoldalas bronz plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén "ÉKE 1908", sorszámozott, "47"-es sorszámmal (71x48mm) T:XF,VF patina,
Hungary 1908. "Kalotaszeg" double-sided bronze plaque, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with "ÉKE 1908" and serial number "47" on edge. Sing.: József Reményi (71x48mm) C:XF,VF patina HP.: 4057., Adamo ÉKE4

Rufpreis:
32 000 HUF
86,72
100,00

Reményi József (1887-1977) 1913. "Aurora" egyoldalas bronz emlékérem, peremén "É.K.E.1913." (Éremkedvelők Egyesülete) és "119"-es sorszám (123,34g/70mm) T:AU / Hungary 1913. "Avrora" one-sided bronze medallion, with "É.K.E. 1913" (Association of Medal Lovers) and numbered "119" at the edge. Sign: József Reményi (123,34g/70mm) C:AU Adamo ÉKE14
30152.

Reményi József (1887-1977) 1913. "Aurora" egyoldalas bronz emlékérem, peremén "É.K.E.1913." (Éremkedvelők Egyesülete) és "119"-es sorszám (123,34g/70mm) T:AU /
Hungary 1913. "Avrora" one-sided bronze medallion, with "É.K.E. 1913" (Association of Medal Lovers) and numbered "119" at the edge. Sign: József Reményi (123,34g/70mm) C:AU
Adamo ÉKE14

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF