Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 30

18830.

Rufpreis:
2 400 HUF

Szárszó. Az 1943. évi balatonszárszói Magyar Élet-Tábor előadás- és megbeszéléssorozata. Bp., 1943, Magyar Élet, 222 p. Átkötött egészvászon-kötésben, javított címlappal.
18831.

Rufpreis:
2 000 HUF

Magyar Csoportnyelvi Dolgozatok 3 kötete (28, 29, 35.):  Bura László: A moldvai csángó nyelvjárás A-zása.;  Sipos Jenőné Somodi Mária: A makói hagymatermesztés szakszókincse.;  Bura László: Szatmári szólások és közmondások. Bp., 1986-1987, ELTE Magyar Nyelvtörténeti és Nyelvjárási Tanszéke - MTA Nyelvtudományi Intézete. Kiadói papírkötés. A 28-29. kötetek 300 példányban jelentek meg.
18832.

Rufpreis:
1 000 HUF

Róheim Géza: Magyar néphit és népszokások. Szeged, 1990, Universum reprint. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel és borítóval.
18833.

Rufpreis:
1 200 HUF

Roscher Vilmos: A nemzetgazdaságtan rendszere. I. köt.: A nemzetgazdaság alaptani. Iskolai és magán használatra írta - -. magyarra fordította Kiss János. Pest, 1872., Eggenberger-féle Akad. Könyvkereskedés (Hoffmann és Molnár), (Pozsony, Wigand K. F. -ny.), XXIV+514+1 p. Korabeli félvászon-kötésben, festett - márványozott díszes lapélekkel, kopott borítóval, tulajdonosi bélyegzésekkel és névbejegyzéssel.
18834.

Rufpreis:
2 000 HUF

Vargha Ferenc: A megtorlás és védekezés psychologiája. Pécs, 1915. Wessely és Horváth. 64p. Fűzve, papírborítóval, felvágatlan
18835.

Rufpreis:
3 000 HUF

Dr. Konek Sándor: A magyar korona országainak legujabb népesedési mozgalmai. Pest, 1868, Eggenberger Ferdinánd (Emich Gusztáv-ny.), 52 p. Átkötött, modern papírkötésben, márványozott lapélekkel, kissé hullámos lapokkal.
18836.

Rufpreis:
5 000 HUF

Dobrovits Mihály: Jurták és az EBESZ között. Iszlám és nemzetépítés a volt Szovjetunió szunnita iszlám többségű régióiban. Bp., 2015, Balassi. Kiadói papírkötés.
18837.

Rufpreis:
1 600 HUF

Országh László: Angol-magyar, magyar-angol szótár. Kisszótár sorozat. Bp., 1982, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, Négy kötetben
18838.

Rufpreis:
4 000 HUF

18839.

Rufpreis:
5 000 HUF

Balás Károly: Politikai gazdaságtan I. kötet. Bp., 1922, Eggenberger-féle Könyvkereskedés, 488 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
18840.

Rufpreis:
1 400 HUF

18841.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF