Macedonia. 4000 years of greek history and civilization. Greek lands in history. Szerk.: M. B. Sakellariou. Athen, 1993., Ekdotike Athenon S. A. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészműbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban.
The American Heritage. Book of Indians. Editor: Alvin M. Josephy, Jr. hn., 1961., The American Heritage Publishing C. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Ferdinand Anton: A Nő a Kolumbus előtti Amerikában. Ford.: Szántó Tamás. Bp.,1976., Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt, kissé kopott papír védőborítóban.
Szekfű Gyula: A mai Széchényi. Eredeti szövegek Széchenyi István munkáiból. Kiválogatta, bevezetéssel, és jegyzetekkel elláta Szekfű Gyula. Bp., 1935, Révai. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, a gerincen címkével.
Ács Tivadar: Népek tavasza. Ismeretlen levelek, naplójegyzetek a magyar szabadságharc és emigráció korából. Összeáll. és bevezetéssel ellátta: - - . Bp., [1943], ABC Általános Nyomda és Grafikai Intézet, 332+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben.
Magyarország és a nagyhatalmak a 20. században. Tanulmányok. Szerk. és a bevezetőt írta: Romsics Ignác. Bp., 1995, Teleki László Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés.
Anarchizmus. Vál., szerk., jegyzettel ellátta és a bibliográfiát összeáll. és az utószót írta: Bozóki András és Sükösd Miklós. Az egyik szerkesztő, Bozóki András által DEDIKÁLT példány. Modern Ideológiák. Bp., 1991.,Századvég. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, volt könyvtári példány.