Kerékgyártó Árpád - Somogyi Kálmán: Ásványtan és földtan a gimnázium és leánygimnázium IV. osztálya számára. Bp., 1938, Szent István-Társulat, 124+(2) p. Szövegközi ábrákkal illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, a címlap kissé sérült, az utolsó lap (tartalomjegyzék) hiányos.
A Magyar Királyi Földtani Intézet évi jelentése az 1941-1942. évekről. I. kötet. Bp., 1945., Kulcsár Andor-ny. Benne két kihajtható térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés, az egyik térkép-melléklet szakadt.
Homoki-Nagy István: Gyöngyvirágtól lombhullásig. Színes filmmel vadmadarak után. Bp., 1954, Művelt Nép. Első kiadás. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 6000 példányban.
1934 Természettudományi Közlöny. 1934. 66. kötet. Szerk.: Gombocz Endre, és Szabó-Patay József, Ilosvay Lajos. Bp., 1934., Kir. M. Természettudományi Társulat, XII+644 p.+ II t. +144 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.