A koronázás emlékalbuma. 1867-1892. (I. Ferenc József magyar király koronázásának 25. jubileumára). H.n., [1892], k.n., 88 p. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal, oldalszámozáson kívül több kihajtható képtáblával illusztrálva. "Sztarnya község népkönyvtára" (Sajószárnya, Felvidék) feliratú, viseltes korabeli egészvászon-kötésben, a könyvtesttől elvált borítóval, helyenként sérült lapszélekkel, kissé koszos lapokkal, a képtáblák egy részén szakadásokkal. (Ritka!)
Magyarország történelme, földje, népe, élete, gazdasága, irodalma, művészete Vereckétől napjainkig. I-V. kötet. I. köt.: Történelem, 544 p., II. köt.: Állami és gazdasági élet., 482 p., III. köt.: A magyar föld, 470 p., IV. köt.: Tudomány, irodalom, egyházi élet, 406 p., V. köt.: Művészet, sport, statisztika, 420 p. Bp., (1929), Franklin. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, az I. kötet elején Horthy Miklós képpel. Kiadói aranyozott kiadói félbőr-kötésekben, borítókon sérülésekkel
A rendszerváltás forgatókönyve. Kerekasztal-tárgyalások 1989-ben. Dokumentumok. I-VI. köt. Főszerk.: Bozóki András. Bp., 1999-2000., Új Mandátum. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példányok.
Máté Endre: Domszky Pál, a varsói magyar. Bp., 2013, szerzői kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány. + 1939 Rodzina Polska c. lengyel nyelvű képes folyóirat egy száma, sérült címlappal. Benne Magyarországról szóló írásokkal, fotókkal (Budapest látképe, Horthy Miklós, stb.)
Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Egykorú képek, okiratok, eredeti kézírással, ereklyék, nevezetes nyomtatványok, kiáltványok, művészi emlékek. Ezer képpel. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp. 1898. Révai,(Franklin-Társulat-ny.), 476 p. Rendkívül gazdag egész oldalas és szövegközti képanyaggal. Kiadói festett, aranyozott, egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötésben, haránt alakú, első előzéklap sérült, néhány lapon foltok gerinc hiányzik., borító kopott
Molnár János: Szigorúan ellenőrzött evangélium I-II. köt. + Dokumentumtár a Szigorúan ellenőrzött evangélium II. kötetéhez. Név- és fedőnévmutató a a Szigorúan Ellenőrzött Evangélium I. és II. kötetéhez. Nagyvárad, 2009-2010., Partium. Kiadói papírkötés.