von Gilgen, Hermine: Kochbuch für Zuckerkranke. Durchaus erprobte, ärztlicherseits anerkannte Rezepte. Bécs, é.n., St. Norbertus Buch- und Kunstdruckerei. X+92 p. Harmadik, átnézett kiadás. Német nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal, könyvdíszekkel. Német nyelven. Korabeli dombornyomott, aranyozott, szecessziós egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, laza kötéssel, kopott borítóval, címlapon régi tulajdonosi névbejegyzéssel, néhány kevés lap kissé foltos.
Helene Reitter: Moderne Wiener Küche. Heft 1. Bécs, é.n. (1910-15 k.), Rosenbaum (Leopold Heidrich beragasztott címkével). Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, könyvtest elvált a borítótól, néhány kevés lapon apró lapszéli, szöveget nem érintő sérüléssel.
Dr. Szabó Zoltán: A szobai növények élete és gondozása. Népszerű Természettudományi Könyvtár 6. Bp., 1928, K. M. Természettudományi Társulat, 206+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, sérült gerinccel, ajándékozási bejegyzéssel.
Jávorka Sándor-Csapody Vera: Erdő mező virágai. A magyar flóra színes kis atlasza. Bp., 1958, Mezőgazdasági Kiadó. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói félvászon-kötés.