Csíkszereda, Miercurea Ciuc; Biserica ort. si Prefectura / ortodox templom és városháza / Orthodox church, town hall + "1940 Csíkszereda visszatért" So. Stpl. (EB)
1944 Csíkszereda, Miercurea Ciuc; Kir. törvényszék, Apaffi Mihály és Kossuth Lajos utca, gazdasági hivatal, országzászló / court, streets, economic office, Hungarian flag
1900 Csíkszereda, Miercurea Ciuc; Vasútállomás, Tusnádi gyógycsarnok, Csíksomlyói templom, Polgári leányiskola, Megyeháza, György Jakab Márton üzlete és saját kiadása. Wlaszlovits Gusztáv No. 130. / railway station, spa, church, girls school, county hall, publisher's shop. Art Nouveau, floral, litho (EB)
Csiszárfürdő (Kézdivásárhely, Targu Secuiesc), Csiszár Dénes szeszgyáros által épített Feredő a Bálványos alatt / Vedere din Bai Csiszár / spa resort. Foto Bogdán