Kapitán Mária: Zöldség és gyümölcs házi konzerválása. Bp., 1944.,Szerzői, 62 p. Kiadói papírkötésben, a borítón és a lapokon sérülésnyommal (kb. 19/20. oldalig), a gerincen szakadással.
Brillat-Savarin, [Jean Anthelme]: Az ízlés fiziológiája. Ford.: Ambrus Zoltán és Ambrus Gizella. Bp., 1986, Múzsák, 303+(1) p. Az 1912-es kiadás reprint kiadása. Kiadói papírkötés, kis kopásnyomokkal, a borítón sérülésnyommal, intézményi bélyegzőkkel.
1949 Kert és Szőlő folyóirat I. évf. 9., 11. és 12. sz., 1949. június - július, "Országos Növénynemesítő Intézet Magyaróvár" bélyegzőkkel, vegyes állapotban
K. Györffy Jenő: Konyha- és virágoskert kártevői. Növényvédelem és Kertészet Könyvtára.Bp., 1939, Növényvédelem és Kertészet, 62+2 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Ébenyi Gyula: A szőlő, gyümölcsös, konyha- és virágoskert trágyázása. Növényvédelem és Kertészet Könyvtára. Bp., 1937, Növényvédelem és Kertészet, 53+3 p. Kiadói papírkötés.
1934 Kertészeti Szemle 11 száma (egy szám híján teljes évfolyam), 1934. január - december, fekete-fehér képekkel, hirdetésekkel, vegyes állapotban (közte sérültek)