Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 108

Miskolci színház 1961-1963-ig egy színész összeállítása szinpadi és színész fotók, előadás plakátok, névjegyek, műsorfüzetek, összesen kb 100 db, albumban
13770.

Rufpreis:
8 000 HUF

cca 1962-68 Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) festőművész és feltehetően felesége 2 db autográf karácsonyi üdvözlő levele New Yorkból családjához: sógorához, Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátorhoz; testvéréhez, Kézdi-Kovács Lenkéhez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) lányához, Sárdy Brutus feleségéhez; unokaöccséhez, Sárdy Lóránt (1931-2014) festőművész, restaurátorhoz. Mindkét lapon Kézdi-Kovács Elemér autográf aláírásaival, eredeti borítékban.
13771.

Rufpreis:
3 000 HUF

cca 1962 Emlékkönyv bejegyzésekkel és rajzokkal
13772.

Rufpreis:
1 200 HUF

1962 Bánky Róbert (1930-1991) bábművész. Élet c. saját készítésű verseskötete, dedikációval. Kb 30 géppel írt vers, amatőr papírkötésben
13773.

Rufpreis:
3 000 HUF

cca 1962-64 Emlékkönyv bejegyzésekkel, néhány rajzzal, többek közt Disney figurákról.
13774.

Rufpreis:
2 000 HUF

1963 Seiber Mária (19?-1975) zongoraművész, zenetanár, Keresztury Dezső (1904-1996) író, politikus feleségének előjegyzési naptára, számos érdekes bejegyzéssel Keresztury Dezső tevékenységére vonatkozóan valamint a kor kultúrális, szellemi életének meghatározó személyeinek említésével: Kodály Zoltán, Illyés Gyula, Bernáth Aurél, Borsos Miklós, Gink Károly, Képes Géza, Hubay Miklós, Boldizsár Iván, Hankiss Elemér, Fábri Zoltán, Újhelyi Szilárd stb. Műbőrkötésben. Kultúrtörténeti ritkaság!
13775.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25

cca 1969-2010 vitéz Polyák Imre (1932-2010), a Nemzet Sportolója és az évszázad birkózója címmel kitüntetett, olimpiai és háromszoros világbajnok kötöttfogású birkózó hagyatékából származó autográf aláírások, okmányok, fotók, újságcikkek, papírrégiségek: Polyák Imre autográf aláírása "Polyák, az évszázad birkózója" c. könyv szórólapján; 2004 Gyarmati Dezső (1927-2013) olimpia bajnok vízilabdázó autográf aláírása és "Kedves Vitéz Imre" megszólítással kezdődő, Polyák Imréhez szóló gépelt levele; 1969-70 kiutazási engedély Polyák Imre részére, érvényes Csehszlovákiába, Lengyelországba; Gutman József (1936-2016) többszörös országos bajnok birkózó, mesteredző autográf dedikációja Polyák Imre részére Tokiói olimpiáról szóló fénymásolt újságcikken; 1995 UTE jubileumi emlékérem adományozásáról szóló oklevél, Gedővári Imre (1951- 2014) olimpiai bajnok kardvívó, UTE elnök autográf aláírásával; Olimpiának indult dokumentumfilm igazolvány és levél Zoltán Sándor rendező, Dobor Dezső szerkesztő-riporter és Szabó Tamás producer autográf aláírásaival; 2003 FILA Nemzetközi Birkózó Hírességek Csarnoka, beiktatási ceremónia programfüzet; Emlékutazás az 1964-es Tokiói Olimpia 50. évfordulójára program; stb., fekete mappában.
13776.

Rufpreis:
32 000 HUF
86,72
100,00

1973 Varga Imre (?-) grafikus karikatúra-szerű, humoros illusztrált verses sorai (... A fizetési eszköz volt a bunkó, akkor még nem volt bankó!...). Tus, akvarell, papír. Jelezve jobbra lent. 30x21 cm
13777.

Rufpreis:
4 000 HUF

1976 Őrsi napló, Olimpia őrs, kézzel írt füzet, foltos, néhány kijáró/hiányos lappal
13778.

Rufpreis:
1 600 HUF

1977 Török Vidor: Testvériség gázvezeték c. filmjének nemzetközi filmfesztivál diplomája, hozzá a fesztivál jelvénye és üdvözlőlap
13779.

Rufpreis:
2 000 HUF

1977 Aczél György (1917-1991) miniszterelnök-helyettes saját kézzel írt és aláírt levele Marton Endrének, a Nemzeti Színház igazgatójának
13780.

Rufpreis:
4 000 HUF
29

1978-1983 Emlékkönyv bejegyzésekkel, rajzokkal
13781.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF