Miskolci színház 1961-1963-ig egy színész összeállítása szinpadi és színész fotók, előadás plakátok, névjegyek, műsorfüzetek, összesen kb 100 db, albumban
1963 Seiber Mária (19?-1975) zongoraművész, zenetanár, Keresztury Dezső (1904-1996) író, politikus feleségének előjegyzési naptára, számos érdekes bejegyzéssel Keresztury Dezső tevékenységére vonatkozóan valamint a kor kultúrális, szellemi életének meghatározó személyeinek említésével: Kodály Zoltán, Illyés Gyula, Bernáth Aurél, Borsos Miklós, Gink Károly, Képes Géza, Hubay Miklós, Boldizsár Iván, Hankiss Elemér, Fábri Zoltán, Újhelyi Szilárd stb. Műbőrkötésben. Kultúrtörténeti ritkaság!
cca 1969-2010 vitéz Polyák Imre (1932-2010), a Nemzet Sportolója és az évszázad birkózója címmel kitüntetett, olimpiai és háromszoros világbajnok kötöttfogású birkózó hagyatékából származó autográf aláírások, okmányok, fotók, újságcikkek, papírrégiségek: Polyák Imre autográf aláírása "Polyák, az évszázad birkózója" c. könyv szórólapján; 2004 Gyarmati Dezső (1927-2013) olimpia bajnok vízilabdázó autográf aláírása és "Kedves Vitéz Imre" megszólítással kezdődő, Polyák Imréhez szóló gépelt levele; 1969-70 kiutazási engedély Polyák Imre részére, érvényes Csehszlovákiába, Lengyelországba; Gutman József (1936-2016) többszörös országos bajnok birkózó, mesteredző autográf dedikációja Polyák Imre részére Tokiói olimpiáról szóló fénymásolt újságcikken; 1995 UTE jubileumi emlékérem adományozásáról szóló oklevél, Gedővári Imre (1951- 2014) olimpiai bajnok kardvívó, UTE elnök autográf aláírásával; Olimpiának indult dokumentumfilm igazolvány és levél Zoltán Sándor rendező, Dobor Dezső szerkesztő-riporter és Szabó Tamás producer autográf aláírásaival; 2003 FILA Nemzetközi Birkózó Hírességek Csarnoka, beiktatási ceremónia programfüzet; Emlékutazás az 1964-es Tokiói Olimpia 50. évfordulójára program; stb., fekete mappában.
1973 Varga Imre (?-) grafikus karikatúra-szerű, humoros illusztrált verses sorai (... A fizetési eszköz volt a bunkó, akkor még nem volt bankó!...). Tus, akvarell, papír. Jelezve jobbra lent. 30x21 cm