https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 108

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
1913 Dr. Toldy Elemér: A Szent László-húszasok története, gépirat, 11p
1
13722.

1913 Dr. Toldy Elemér: A Szent László-húszasok története, gépirat, 11p

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
5 000 HUF
13,55
EUR
,
15,63
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1915 Tersánszky Józsi Jenő író (1880-1969) saját kézzel írt tábori posta levelezőlapja az első világháborús katonai szolgálata idejéből Fémes Beck Vilmosné részére
1
13723.

1915 Tersánszky Józsi Jenő író (1880-1969) saját kézzel írt tábori posta levelezőlapja az első világháborús katonai szolgálata idejéből Fémes Beck Vilmosné részére

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
EUR
,
93,75
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1916 Ady Endre (1877-1919), Csinszkával (Boncza Berta 1894-1934) közös fényképe, kezelőorvosának dr. Láng Menyhért ideggyógyásznak dedikálva Csinszka által . "Drága . Láng doktorunknak és barátunknak szeretettel 1916. II. 6. Ady Endréék" Ady a feltehetően már 1902-ben elkapott szifilisz miatt, szinte folyamatosan kezelés alatt állott. Ahogy súlyosbodott betegsége úgy volt egyre inkább szüksége orvosaira, akikkel bizalmas, jó kapcsolatot tartott fenn.. Az üzenet címzettje dr. Láng Menyhért ideggyógyász 1915-16 ban volt Ady kezelőorvosa és elsődleges betegségén - a vérbajon - felül az alkoholizmust diagnosztizálta, mint Ady romlásának legfőbb okát.  Fotó üvegezett keretben. Fotó mérete 8,5x13,5 cm. A képen egy helyütt beszakadással
1
13724.

1916 Ady Endre (1877-1919), Csinszkával (Boncza Berta 1894-1934) közös fényképe, kezelőorvosának dr. Láng Menyhért ideggyógyásznak dedikálva Csinszka által . "Drága . Láng doktorunknak és barátunknak szeretettel 1916. II. 6. Ady Endréék" Ady a feltehetően már 1902-ben elkapott szifilisz miatt, szinte folyamatosan kezelés alatt állott. Ahogy súlyosbodott betegsége úgy volt egyre inkább szüksége orvosaira, akikkel bizalmas, jó kapcsolatot tartott fenn.. Az üzenet címzettje dr. Láng Menyhért ideggyógyász 1915-16 ban volt Ady kezelőorvosa és elsődleges betegségén - a vérbajon - felül az alkoholizmust diagnosztizálta, mint Ady romlásának legfőbb okát. Fotó üvegezett keretben. Fotó mérete 8,5x13,5 cm. A képen egy helyütt beszakadással

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
300 000 HUF
813,01
EUR
,
937,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1918 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf képeslapja feleségének benne művészeti ügyekről is
1
13725.

1918 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf képeslapja feleségének benne művészeti ügyekről is

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
cca 1918 Verebély László (1883-1959) villamosmérnök, Kandó Kálmán munkatársa, a MÁV villamosításának vezetője, hőerőművek építője 14 db autográf levele feleségének
1
13726.

cca 1918 Verebély László (1883-1959) villamosmérnök, Kandó Kálmán munkatársa, a MÁV villamosításának vezetője, hőerőművek építője 14 db autográf levele feleségének

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
5 000 HUF
13,55
EUR
,
15,63
USD
Zahl der Gebote:
0
 
cca 1935 (Zsögödi) Nagy Imre (1893-1976) festőművész saját kézzel írt levele Szolnay Sándor (1893-1950) festőművész részére, érdekes tartalommal: Megemlíti Vásárhelyi Zigler Emilt, akinek fényképeket küldött, feltehetően az erdélyi képzőművészeket bemutató, az Erdélyi Szépmíves Céh által kiadott "Erdélyi művészek" c. könyvbe. Budapesti és bukaresti kiállításokra is vonatkozó sorokkal, ír a festészetéről ("jelenleg sokat dolgozom") valamint egy rövid kérdést is feltesz: "Mi van a Helikonnal?". Egy kézzel írt oldal, Nagy Imre autográf aláírásával.
1
13727.

cca 1935 (Zsögödi) Nagy Imre (1893-1976) festőművész saját kézzel írt levele Szolnay Sándor (1893-1950) festőművész részére, érdekes tartalommal: Megemlíti Vásárhelyi Zigler Emilt, akinek fényképeket küldött, feltehetően az erdélyi képzőművészeket bemutató, az Erdélyi Szépmíves Céh által kiadott "Erdélyi művészek" c. könyvbe. Budapesti és bukaresti kiállításokra is vonatkozó sorokkal, ír a festészetéről ("jelenleg sokat dolgozom") valamint egy rövid kérdést is feltesz: "Mi van a Helikonnal?". Egy kézzel írt oldal, Nagy Imre autográf aláírásával.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
EUR
,
62,50
USD
Zahl der Gebote:
1
 
1921 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.
1
13728.

1921 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1922 Comlos (Nagykomlós / Comlosu Mare), Kokas Ignác, San Marco hercegné jószágigazgatójának ellene felhozott vádakkal kapcsolatban írt hivatalos nyilatkozata, amelyben a vádakat "szemen szedett hazugság"-nak nevezi, és ügye újbóli kivizsgálását kérvényezi. + 1940 Esztergom, az esztergomi székesfőkáptalan levele Kokas József jószágigazgató részére, felesége özvegységre jutása esetén folyósítandó havi járadék megállapításáról.
1
13729.

1922 Comlos (Nagykomlós / Comlosu Mare), Kokas Ignác, San Marco hercegné jószágigazgatójának ellene felhozott vádakkal kapcsolatban írt hivatalos nyilatkozata, amelyben a vádakat "szemen szedett hazugság"-nak nevezi, és ügye újbóli kivizsgálását kérvényezi. + 1940 Esztergom, az esztergomi székesfőkáptalan levele Kokas József jószágigazgató részére, felesége özvegységre jutása esetén folyósítandó havi járadék megállapításáról.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Zahl der Gebote:
1
 
1923 Bp., József kir. herceg központi jószágigazgatósága Kokas József nyugalmazott főhercegi uradalmi felügyelő részére írt levele nyugdíjemelés tárgyában, aláírással, pecséttel
1
13730.

1923 Bp., József kir. herceg központi jószágigazgatósága Kokas József nyugalmazott főhercegi uradalmi felügyelő részére írt levele nyugdíjemelés tárgyában, aláírással, pecséttel

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Zahl der Gebote:
1
 
1924 Czigány Dezső (1883-1937) festménye után: Ady Endre portréja. Fénynyomat, papír, jelzett a nyomat alatt nyomtatva: Pinx. Czigány 1908 és Athenaeum R.t. Budapest. Ady Endre nyomtatott aláírásával. Lap alján Czigány Dezsőék autográf ajándékozási soraival 1924-ből. 35×26 cm. Üvegezett fakeretben.
1
13731.

1924 Czigány Dezső (1883-1937) festménye után: Ady Endre portréja. Fénynyomat, papír, jelzett a nyomat alatt nyomtatva: Pinx. Czigány 1908 és Athenaeum R.t. Budapest. Ady Endre nyomtatott aláírásával. Lap alján Czigány Dezsőék autográf ajándékozási soraival 1924-ből. 35×26 cm. Üvegezett fakeretben.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
EUR
,
50,00
USD
Zahl der Gebote:
9
 
cca 1925-32 Emlékkönyv sok bejegyzéssel, több rajzzal, díszes dombornyomott, kopott kötésben, néhány lap kijár, 13x16,5 cm
1
13732.

cca 1925-32 Emlékkönyv sok bejegyzéssel, több rajzzal, díszes dombornyomott, kopott kötésben, néhány lap kijár, 13x16,5 cm

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1928 Molnár Ferenc író (1878-1952) képeslapja egy hajóról saját kézzel írt soraival Molnár Géza írónak (1923-2011) címezve rajta még Fritz Busch (1890-1951) német karmester aláírása is. Törésnyommal
1
13733.

1928 Molnár Ferenc író (1878-1952) képeslapja egy hajóról saját kézzel írt soraival Molnár Géza írónak (1923-2011) címezve rajta még Fritz Busch (1890-1951) német karmester aláírása is. Törésnyommal

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
EUR
,
93,75
USD
Zahl der Gebote:
4
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse