Klinikai recipe könyv. Szerk.: Müller Vilmos. Bp., 1907., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Kiadói szecessziós egészvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, az elülső szennylapon és a címlapon jegyzetekkel.
Benedek István: Az ösztönök világa. Öröklés - Ösztön - Sors. Bp.,1948, Új Idők (Singer és Wolfner), (Hungária-ny.), Számos szövegközi ábrával. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Kerényi Attila: Általános környezetvédelem. Globális gondok, lehetséges megoldások. Szeged, 1995, Mozaik Oktatási Stúdió. Kiadói kartonált papírkötés. + A szerző, Kerényi Attila geográfus, az MTA doktorának saját kezű levele, egy másik könyvének tiszteletpéldányával kapcsolatban, autográf aláírásával.
Mauritz Béla - Vendl Aladár: Ásványtan. Egyetemi és főiskolai hallgatók számára. 1. köt.: Általános ásványtan. Az ásványok fizikai és kémiai tulajdonságai. Keletkezésük és előfordulásuk módja. Bp., 1942., Kir. M. Egyetemi Nyomda,XI+516 p. Átkötött félvászon-kötésben, javított gerinccel, kopott borítóval, néhány lapon ceruzás bejelöléssel, volt könyvtári példány.
Csiki Ernő: Magyarország bogárfaunája I. köt. 3. és 4. füzet. Vezérfonal a magyar szent korona országainak területén előforduló bogarak megismerésére. Bp, 1905-1908, Csíki Ernő kiadása (Dugonics-Nyomda, Szeged), 161-240, 241-352 p. Felvágatlan lapokkal. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példányok, az egyik borítója foltos, kissé szakadt borítója, a füzetek elváltak a borítótól.
Bucsányi Gyula: Napfürdőzés és a napfény gyógyhatása. Bp., én., Légrády. Negyedik kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, két ex-libris-szel, közte az egyik Sinkó Károly (1910-1967): Ex libris Budinszky Sándor, klisé, papír, jelzett (Sinkó K. 1932.), 8,5x6 cm
Sztrókay Kálmán: A kémia birodalma, A hullámok világa, Munka és energia, A villamosságé a jövő, Utazás a nap körül. 1958, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.