Ungarische Gedenkmünzen, Plaketten

Zahl der Lose: 123

1898. "Samassa József egri érseki székre emelésének 25. évfordulója" kétoldalas bronz emlékérem "JOSEPHUS SAMASSA ARCHIEPPUS AGRIENSIS / PER V LUSTRA FIDE SAPIENTIA FORTITUDINE MUNIFICENTIA SUOS GUBERNANTI AD JUSTAM VIRTUTUM LAUDEM CAPITULUM ET CLERUS A DIOEC AGRIENSIS MDCCCLXXIII-MDCCCIIC" (60mm) T:AU,XF ph., kis karc / Hungary 1898. "Archbishop Joseph Samassa from Eger" double-sided commemorative bronze medallion (60mm) C:AU,XF edge error, small scratch
30330.

Rufpreis:
10 000 HUF

~1900. "A Körmöczbányai Magyar Királyi Pénzverde Látogatásának Emlékére" aranyozott bronz emlékérem füllel (22,5mm) T:AU ph. / Hungary ~1900. "To the Memory of the Visit of the Hungarian Royal Kremnitz Mint" gilt metal medallion with ear (22,5mm) C:AU edge error
30331.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

~1900. "NAGYVÁRAD KELETÉN LÁSZLÓ KIRÁLY J.: és T.: Sz.: K.: / 000876 BÖLCSSSÉG ERŐ ÉS SZÉPSÉG." kétoldalas, aranyozott bronz szabadkőműves emlékérem füllel (41mm) T:AU / Hungary ~1900. double-sided gilt bronze freemasonic medallion with ear. "NAGYVÁRAD KELETÉN LÁSZLÓ KIRÁLY J.: és T.: Sz.: K.: / 000876 BÖLCSSSÉG ERŐ ÉS SZÉPSÉG." (41mm) C:AU
30332.

Rufpreis:
12 000 HUF
45

1905. "Schweidel József 1849 október 6. / 1905 Zombor május 18." bronz emlékérem (36mm) T:AU / Hungary 1905. "Schweidel József 1849 október 6. / 1905 Zombor május 18." bronze commemorative medallion (36mm) C:AU
30333.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

1915. "Hercz Gépgyár Miskolcz" kétoldalas Fe plakett, előoldalán hármashalom, koronás kettőskereszttel alatta festett vörös kereszt (78mm) T:XF festés nagyrészt lekopott / Hungary 1915. "Hercz Gépgyár Miskolcz (Hercz Machine Factory Miskolc)" double-sided Fe plaque with crowned double cross on threefold mound and painted red cross underneath (78mm) C:XF paint mostly worn off
30334.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

1921. "A Magyar Numizmatikai Társulat húsz éves / A Béke harmadik évében" kétoldalas aranoztott bronz emlékérem (9,02g/28mm) T:AU,XF / Hungary 1921. "A Magyar Numizmatikai Társulat húsz éves / A Béke harmadik évében (20th Anniversary of the Hungarian Numismatic Society / In the third year of peace)" double-sided gilt bronze commemorative medallion (9,02g/28mm) C:AU,XF
30335.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

1937. "Magyar Vívó Szövetség Nyugati Kerülete - Véres-Kard az ezeréves határokért / v. Somogyi vd. kard cs. verseny III. Győr, 1937. XII. 12" bronz díjérem "BERÁN N" és "BUDAPEST, DÖBRENTEI U. 2." gyártói jelzéssel (60x40mm) T:AU,XF patina, fo.
30336.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75
13

1943. "Honvéd Térképészeti Intézet Sport Érme" egyoldalas bronz díjérem (53mm) T:AU,XF ph., patina / Hungary 1943. "Honvéd Térképészeti Intézet Sport Érme (Sport Medal of the Military Cartography Institute)" one-sided bronze award medal (53mm) C:AU,XF edge error, patina
30337.

Rufpreis:
8 000 HUF

~1956. "Pro Libertate - Revolutio Hungariae 1956 (A szabadságért - Magyarország forradalma 1956)" peremen jelzett Ag emlékérem (28,57g/0.900/40mm) T:AU kis ph, felületi karc / Hungary ~1956. "Pro Libertate - Revolutio Hungariae 1956" marked Ag commemorative medallion (28,57g/0.900/40mm) C:AU small edge error, surface scratches
30338.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25

1994. "Nyírbátori Zenei Fesztivál XXVIII. Zenei Napok - XVIII. Nemzetközi Ifjúsági Zenei Tábor 1994" kétoldalas, öntött bronz plakett, kiolvashatatlan szignóval, eredeti tokban (~114-115mm) T:AU kis patina
30339.

Rufpreis:
8 000 HUF

Sebestyén Sándor (1949-2010) 1995. "XXIX. Nyírbátori Zenei Fesztivál 1995. / XXIX. Zenei Napok - Nemzetközi Ifjúsági Zenei Tábor / Weinert Leó Hangszeres Verseny" kinyitható, két darabból álló bronz plakett, dombornyomott "Nyírbátori Zenei Fesztivál 1995" tokban (kinyitva 188x93mm) T:AU,XF patina
30340.

Rufpreis:
10 000 HUF

1996. "50 éves a Forint" emlékérem gipsz hátlapi NEGATÍV nagyminta tervezet (157mm) T:AU,XF ph. RRR! / Hungary 1996. "50th anniversary of the Forint" medallion's reverse NEGATIVE large plaster sample (157mm) C:AU,XF edge error RRR!
30341.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF