Dávid László: A középkori Udvarhelyszék művészeti emlékei. Bukarest, 1981, Kriterion. A szerző rajzaival és fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés papír védőborítóval.Sérült védőborító, foltos lapokkal
2 db Afrika témájú könyv: Schweinfurth, Georg: Afrika szívében. Ford.: Halász Gyula. Világjárók - Utazások és kalandok. Bp., é.n. (cca 1927-1928), Franklin-Társulat. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az elülső szennylap szakadt, egyébként jó állapotban. + Somssich Pongrác: Húsz év Afrika szívében. Bp., 1990, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Orbán Balázs 3 kötete: Székelyföld képekben. Erdélyi Lajos bevezető tanulmányával, Sütő András előszavával. Bukarest, 1971, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban. + A Székelyföld. Válogatás. Bp., 1985, Európa. Kiadói papírkötés. + Sztambultól Szejkéig. Összeáll., sajtó alá rendezte, az előszót írta, a jegyzeteket és a bibliográfiát készítette: Balázs Ádám. Bukarest, 1995, Kriterion. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Baktay Ervin: A boldog völgy országa. Barangolások Kasmirban. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934],Franklin, 220+1 p. + 57 (fekete-fehér képtáblák) t.+2 (térképek) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott
Cholnoky Jenő (1870-1950): Égen, földön. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1935],Franklin, 197+2 p. Szövegközti és egészoldalas térképekkel. kétoldalas fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Borítók kopásnyomokkal, a gerinc kissé szakadt. Exlibris pecséttel.
Sten Bergman: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin. Egész oldalas fekete-fehér fotókkal (73) illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott kissé szakadozott borítóval. Volt könyvtári példány.