Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 51

1942.IX.5 Seiber Mária (19?-1975) zongoraművész, Keresztury Dezső (1904-1996) író, politikus feleségének személyes hangú autográf levele ismeretlenhez ("Sanyikám"), amelyben a Budapestet ért II. világháborús első légitámadásról számol be valamint említ egy Keresztury Dezső által Móricz Zsigmondról (1879-1942) írt nekrológot. Két kézzel írt oldal.
12572.

Rufpreis:
5 000 HUF

1942.IX.8 Ismeretlen levele, amely a Budapestet ért II. világháborús első légitámadásról számol be: (...) Nálunk a Városmajori templomot tette alaposan tönkre a bomba és ez a robbanás iszonyuan megremegtette azt a házat is, amiben én lakom (...) Mi most itt a szanatóriumban már gyűjtünk a Városmajori templom ujjáépítésére, az alkalmazottak között, eddig már 200,- pengőn felül gyűlt össze (...)". Más egyéb érdekes részlettel. Bő egy gépelt oldal, János szanatórium fejléces papírján, eredeti sérült János Szanatórium borítékban.
12573.

Rufpreis:
5 000 HUF

1943 Németh László: Második szárszói beszéd, gépirat
12574.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

1943 Gyermek által írt élménybeszámoló napló formájában beragasztott színes gyűjtőképekkel Veresegyháza környékéről, érdekes olvasmány
12575.

Rufpreis:
3 000 HUF

cca 1943-1945 Cipész munkanapló / pénzügyi nyilvántartás, benne számos adóbélyeggel, sérült félvászon-kötésben
12576.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

cca 1950-1960 Gépelt receptgyűjtemény
12577.

Rufpreis:
2 400 HUF

12578.

Rufpreis:
3 000 HUF

cca 1958 Gyógyszerész kézzel írt feljegyzései, magyar nyelven, a Román Gyógyszerész Kongresszus (Conferinta Nationala de Farmacie) jegyzetfüzetében
12579.

Rufpreis:
1 600 HUF

cca 1960 2 db emlékkönyv, néhány bejegyzéssel, rajzokkal (köztük akvarellképek is)
12580.

Rufpreis:
1 000 HUF

cca 1960-1970 Mécs László (1895-1978) premontrei szerzetes, költő levelezése: saját kezűleg megírt levelek, képeslapok, postai borítékok, összesen kb. 54 db
12581.

Rufpreis:
2 000 HUF
71

cca 1966 Ékes István vadászati író 2 db kézirata + 2 db fotó + párttagsági irat
12582.

Rufpreis:
6 000 HUF

cca 1970 Csorda Róza Romana (1887-1974) vincés nővér kézzel díszített / rajzolt képeslapjai, rajtuk levelezéssel + borítékok, összesen 9 db
12583.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF