Melich János: Latin jövevényszavaink végződésének alakulásmódjáról. Magyar Nyelvtudományi Társaság 52. sz. Bp., 1940., Magyar Nyelvtudományi Társaság, 29 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a borító elvált a füzettől.
Rudolf Reinhard: Weltwirtschaftliche und Politische Erdkunde. Breslau (Wrocław), 1929, Ferdinand Hirt, 279+1 p. Német nyelven. Szövegközti és egészoldalas ábrákkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés./ Linen-binding, in German language.
Vegyes neveléstörténeti tétel, 3 db: 1906 Az Erzsébetvárosi benlakással összekötött M. Kir. Állami Főgimnázium XV. évi értesítője az 1905-6. tanévről. Közli Laukó Albert igazgató. Erzsébetváros, 1906., Scholtes Albert. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos borítóval, kötéssel, rossz, széteső állapotban.; 1911 Magyar Paedagogia 1911-es teljes évfolyama. hn., nyn., 1-656 p. Kopott félbőr kötésben, az első lapon címke nyommal.; 1985 Magyar neveléstörténeti irodalom 1800-1944. Márkus Gábor gyűjtését kiegészítette: Mészáros István és Gazda István. Bp., 1985, Könyvértékesítő Vállalat. Kiadói egészvászon-kötés.;
Medvegyev Péter - Száz János: A meglepetések jellege a pénzügyi piacokon. Kockázatok vételre és eladásra. Bp., 2010., Nemzetközi Bankárképző Központ Zrt. Kiadói papírkötés.
Gunda Béla: Műveltség és hagyomány - Studia ethnographica et flokloristica in honorem. Angol, francia és német nyelvű szövegekkel. Debrecen, 1971, Kossuth Lajos Tudományegyetem. Kiadói félvászon-kötés papírborítóban. Borító sérült, de a könyv jó állapotú.
Műveltség és hagyomány. A Kossuth Lajos Tudományegyetem néprajzi tanszékének évkönyve XXV-XXVI. Szerk.: Elek Bartha, József Kotics. Debrecen, 1992, Kossuth Lajos Tudományegyetem.Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban. Magyar, Német és Angol nyelven.