Klassische Gemälde und Grafiken

Zahl der Lose: 53

VÉDETT! Ferenczy Valér (1885-1954): Piac. Tus, papír, j.j.l.: Ferenczy Valér, üvegezett fakeretben. Apró foltokkal. 20,5x26,5 cm /NO EXPORT! ink on paper, signed lower right, framed, 20,5x26,5 cm. Slightly stained. VÉDETT/NO EXPORT!
11012.

Rufpreis:
38 000 HUF
102,98
118,75

Bartha László (1902-1998): Erdélyi falurészlet. Olaj, vászon, jelzett, fakeretben, 39×50 cm / oil on canvas, signed, framed
11013.

Rufpreis:
70 000 HUF
189,70
218,75

Barabás István (1914-2007): Bivalyszekér (Erdély). Olaj, vászon. Jelezve balra lent. Dekoratív fakeretben. 54x64 cm / István Barabás (1914-2007): Transylvanian landscape. Oil on canvas. Signed lower left. Framed. 54x64 cm
11014.

Rufpreis:
90 000 HUF
243,90
281,25

Faragó Géza (1877-1928): Párizsi dáma. Ceruza, fedőfehér, papír, jelzett, üvegezett fakeretben, 39,5×29,5 cm
11015.

Rufpreis:
42 000 HUF
113,82
131,25

11016.

Rufpreis:
220 000 HUF
596,21
687,50

11017.

Rufpreis:
190 000 HUF
514,91
593,75

Hanna Melanie/Mela (1892-1973): Angyali üdvözlet. Szén, papír, jelezve jobbra lent. Javított. Üvegezett fakeretben. 45,5x29,5 cm / charcoal on paper, signed, restored, framed
11018.

Rufpreis:
70 000 HUF
189,70
218,75

Gara Arnold: Magyar parnassus Bp., 1926. Szerzői 15. neves író-költő egy-egy verséhez készített, sajátkezűleg szignált és képaláírással ellátott rézkarcait tartalmazza. Az írók: Ady Endre, Babits Mihály, Füst Milán, Gellért Oszkár, Heltai Jenő, Ignotus, Juhász Gyula, Kemény Simon, Karinthy Frigyes, Kosztolányi Dezső, Nagy Zoltán, Somlyó Zoltán, Szép Ernő, Tóth Árpád és Turcsányi Elek. A főrészben a költők egy-egy autográf kéziratának és arcképének rézkarca! Lyka Károly ugyancsak rézkarcú kísérő szövegével. Ősszesen 31 db rézkarc, papír. Az első levélen a kolofon olvasható, amelyet a művész sajátkezűleg, ceruzával írt és jelzett. Ennek tanúsága szerint az összesen 250 példányból ez az 83-as számot viseli, Somló Arnold műgyűjtő részére készített példány. Az egyes rézkarcok külön ceruzával nem jelzettek és számozottak Aranyozott, átkötött mappában. Jó állapotban.
11019.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25

Zórád Ernő (1911-2004): Vágtázó szekér. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent. Dekoratív fakeretben, keret hátoldalán Hoffmann Ferenc képkeretező régi címkéjével. 42x52,5 cm
11020.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,60
187,50

Marosán Gyula (1915-2003): Absztrakt formák, 1940. Pasztell, papír, jelezve középen lent. Bal alsó sarkában apró sérüléssel. Üvegezett fakeretben. 35×50 cm. / pastel on paper, signed, framed
11021.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25

Basilides Barna (1903-1967): Dohnányi Ernő arcképe, 1942. Ceruza, papír. Basilides Barna által jelzett és Dohnányi Ernő autográf aláírásával! Üvegezett fakeretben. 38x30 cm
11022.

Rufpreis:
36 000 HUF
97,56
112,50

Georges Braque (1882-1963): Madár (cím nélkül). Litográfia, papír. Jelzett a litográfián (G. Braque 1953 és H. Deschamps lith.). 42,5x26,5 cm. Paszpartuban. Lap széle foltos és kisebb szakadással. / lithograph on paper, signed on the lithograph (G. Braque 1953 and H. Deschamps lith.), in passepartout, stained and with a tear on the edges
11023.

Rufpreis:
90 000 HUF
243,90
281,25

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF