Tétel

Rufpreis:

12 000 HUF

Beschreibung:

Steinhauser, Anton: Die Theoretische Grundlage für die Herstellung der Stereospokenbilder auf dem Wege der Photographie und deren Sachgemässe durch Stereoskope. Mit 42 Figuren. [Bécs], Wien, 1897. R. Lechner - Wilhelm Müller (Druck von Rudolf M. Rohrer). VI + 149 + [1] p. Első kiadás. Szövegközti ábrákkal és képletekkel gazdagon illusztrált értekezés a XIX. század egyik fontos optikai játékszeréről, a mélységérzékelés és térbeliség illúzióját nyújtó képnézegetőről, a sztereoszkópról, arról az 1832-ben feltalált és azóta is folyamatosan fejlesztett optikai segédeszköztől, amely egy fotópáros látványát térbelivé tette. Az első előzéken régi Ex libris, az utolsó levél felső sarkán apró, a szövegtükröt nem érintő hiány. Poss.: Gyulai Ferenc. [Gyulai Ferenc (1905-1964) sepsiszentgyörgyi születésű fényképész, szakíró. Fényképészeti tanulmányait a müncheni fotóakadémián végezte, az Iparművészeti Főiskola és a műszaki egyetem oktatója.] (Lechner's Photographische Bibliothek, IV.) Korabeli egészvászon kötésben, az első kötéstáblán az eredeti fedőborítóval. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk