Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 31

T. Ung megye helységeinek állomásokba foglalt egymáshozi távolságát tartalmazó lap. [Galambos Sámuel Ung megye mérnöke által.] Kassán, 1850. Ellinger István. [2] + 25 p. Modern papírkötésben, a címlap másolata a borítóra kasírozva. Jó állapotban. Ritka könyv!
19012.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Dr. Borovszky Samu (szerk.): Temes vármegye és Temesvár. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,é.n., Országos Monográfia Társaság, 1 (Temes vármegye térképe) t.+X+463+7+V+1+294 p. Rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal, és egy térképpel illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, színezett lapszélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal.
19013.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

19014.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

19015.

Rufpreis:
10 000 HUF

19016.

Rufpreis:
10 000 HUF

cca 1910 Hotel Krone/Korona Szálloda/Hotel Coroana. Kronstadt/Brassó/Brasov, Gött-ny., 54 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Német, magyar és román nyelven. Kiadói papírkötés, szép állapotban.
19017.

Rufpreis:
8 000 HUF

Herkulesfürdő. Mehádia melletti gyógyhely. A Temesi Agrár Takarékpénztár Részvénytársaság főbérlete Temesvárott. Temesvár,én. (cca 1910),Uhrmann Henrik, 32 p. Kiadói illusztrált papírkötés, az elülső borító felső részén elhalványult bejegyzéssel, az elülső borítón kopással és a felső sarkán kis hiánnyal.
19018.

Rufpreis:
5 000 HUF
19

Herkules-fürdő. (Herkulesbad) Bp., én. (cca 1910), Pallas-ny., 30+1 p. Német nyelvű prospektus. Gazdag fekete-fehér képanyaggal és egy térképvázlattal illusztrált. Kiadói haránt-alakú papírkötés, a borítón színes illusztrációval. A borító belsején "Világjárás Utazási és Menetjegyiroda Rt." bélyegzésével.
19019.

Rufpreis:
8 000 HUF

Borszék gyógyfürdő látképes ismertetője. Kiadja: Borszéki Fürdővállalat Rt. Bp., én. (cca 1910), Krausz Tivadar-ny., 15+1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói haránt-alakú papírkötés, a hátsó borítón kis szakadással. A borító belsején "Világjárás Utazási és Menetjegyiroda Rt." bélyegzésével.
19020.

Rufpreis:
5 000 HUF

Möckesch, Frid. (Möckesch Frigyes) Historiam reformationis capituli Cibiniensis inde ab anno 1526 usque ad annum 1545 succinctam scripsit. Cibinii ( Nagyszeben ), 1834. Typ. Sam. 26p. Összefoglaló a cibini káptalan reformációjának történetéről 1526-tól 1545-ig. Ritka! / Summary of the history of the reformation of the Hermannstadt chapter from 1526 to 1545
19021.

Rufpreis:
8 000 HUF

Schuller, Gustav: Der siebenbürgisch-sächsische Bauernhof und seine Bewohner.(Az erdélyi-szász parasztudvar és lakói) Eine kulturhistorische Skizze. Im Auftrag des Hermannstädter Komitates verfasst von --.  Hermannstadt (Nagyszeben), 1896. Jos. Drotleff ny. 1t.+(2)+41p. Szövegközti fényképekkel. Kiadói, enyhén sérült papírborítóban.
19022.

Rufpreis:
5 000 HUF

[Mayrhofer József (1810-1897)]: A Fertő tava 1862-1884. Győr, 1884, Özv. Sauverein Gézáné, 1 (térkép) t.+36 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval, a borító és a térkép sarkán hiánnyal, sérült kötéssel.
19023.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF