Kunst, Varia Saalauktion

Zahl der Lose: 232

Tokaj rézmetszetű színezett látképe. Fent középen szószalagon : Tockay. A kép előterében törökök korabeli viseletben, a Tiszán tutaj. A kép alatt A-E jelmagyarázat. Megjelent: Peeters, Jacob - Bouttats, Caspar: Briefve Description, et Demonstration des places et villes continue'es en ce livre: Exactement delinées comme elles font a present. cimű művében Antwerpenben 1686-ban .  Képméret: 96x246 mm Szép, erős nyomat.
10033.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25

Hartmann Schedel: Buda látképe, 1493. (Buda első ábrázolása) Hartmann Schedel (1440-1510) Buda látképe, 1493 Színezett fametszet Buda színezett fametszetű látképe keleti irányból felvéve, két levélre nyomtatva. Paszpartuban. 240 × 530 mm
10034.

Rufpreis:
500 000 HUF
1 355,01
1 562,50

Buda és Pest rézmetszetű, színezett látképe. Buda 1686-os ostromának ábrázolása.  Címe a kép feletti szószalagon: Prospect der Statt Ofen, jobb és bal felső sarkában magyarázat a képen látható betűkhöz.  Buda vára ágyútűz alatt, a város lángokban. A képmező szélén a pesti katonai tábor részlete, a Dunán a hajóhíd. Jobb oldalon felül a seregtestek elhelyezkedését ismertető betűjeles magyarázatok. Mérete: 145x195 mm. Megjelent: Boethius, Christophorus: Ruhm-belorberter und Triumph-leuchtender Kriegs-Helm... című művében Nürnbergben 1686-ban.  Szépen színezett attraktív ábrázolás, paszpartuban.
10035.

Rufpreis:
100 000 HUF
271,00
312,50

Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832) metszése, Johann Alexander Thiele (1685-1752) festménye után: Romantikus táj vízeséssel. Heliogravür, rézkarc, papír, jelzett a karcon. 14x12,5 cm / Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832), nach dem Gemälde von Johann Alexander Thiele (1685-1752): Landschaft mit Wasserfall. Radierung auf Papier, signiert im Stock: peint par A. Thiele, gravé par Goethe. 14x12,5 cm.
10036.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

Japán művész, ismeretlen jelzéssel: Ember kígyóval. Színezett fametszet, papír. 18x12,5 cm. Paszpartuban / japanese woodcut, in passepartout
10037.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

Album 1850-1870 között, Milánó (Piazza del Duomo) gyönyörű kézzel színezett látképével. - Egyedi összeállítású, haránt alakú korabeli gyűjtőalbum (mérete: 26x36 cm), 39 lapon (41 oldalon) 51 különböző technikával készült képet (főként látképeket) tartalmaz. A felragasztott lapok sorrendben: 1. Natalie Danenberg (Russin) [ceruzarajz] -- 2. Meyringen [ceruzarajz] --3. Chillon vára, Lugano [közös acélmetszet] -- 4. Chillon vára (Svájc) [színezett kőnyomat] -- 5. Chillon vára (földalatti boltíves kamrák) [akvatinta] -- 6. Chillon vára [ceruzarajz fedőfehérrel] -- 7. A Blonay kastély [színes kőnyomat] -- 8. Lausanne kihajtható látképe [színezett acélmetszet] -- 9. Ismeretlen (Lausanne?) [színezett kőnyomat] -- 10. A Simplon alagút bejárata [kézzel festett kőnyomat] -- 11. A milánói katedrális (Dóm) látképe [kőnyomat kézi gouache színezéssel] -- 12. A milánói diadalív látképe [színezett kőnyomat] -- 13. Velence, Sóhajok hídja [fotó] -- 14. Velence, Szent Márk-székesegyház [fotó] -- 15. Fleuriste de Venice - La moglie del Pescatore (egész alakos női viseletek) [színezett kőnyomatok] -- 16. Porteur d'Eau á Venise - Portense d'Eau á Venise (egész alakos viseletek) [színezett kőnyomatok] -- 17. Virág [akvarell] -- 18. Életkép horgászó alakkal - Venezia - Magasin des demoiselles [színezett és tónusos kőnyomatok] -- 19. Basilica di S. Pietro (Szent Péter-bazilika, Róma) [rézmetszet] -- 20. St. Helena (Szent Ilona szigete) [acélmetszet] -- 21. Retusált női portré ovális keretben [fotó] -- 22. Sommet du Rhigi (Lac de Lucerne) - Vue sur le lac de Brienz - Village et Glacier de Grindelwald - Interlacken [4 db kézzel festett kőnyomatú látkép] -- 23. Reichenbach [kézzel festett kőnyomat] -- 24. Tengerparti életkép [színezett kőnyomat] - Freiadlich Magdal. Stift zu Altenburg [kőnyomat] -- 24. Ismeretlen város látképe (címfelirata sérült) [acélmetszet] -- 25. Virágcsokor [akvarellel festett kőnyomat] -- 26. Ovális életkép [színes kőnyomat] -- 27. Der Gensdarmen Markt in Berlin [acélmetszet] + életkép [színes kőnyomat] -- 28. Ismeretlen város látképe [kézzel festett kőnyomat] -- 29. 2 életkép [tónusos kőnyomatok] -- 30. Park kúriával [színes kőnyomat] -- 31. Schlangenbad - Promenade [színes kőnyomat] -- 32. Schlangenbad and its environs [nyolcosztatú acélmetszet] -- 33. Wiesbaden, Bieberich [rézmetszet] -- 34. Wiesbaden, der Kursaal [rézmetszet] -- 35. Wiesbaden, die Grab Kapelle [rézmetszet] -- 36. Sarcophag Der Herzogin Elisabeth von Nassau [akvatinta] -- 37. Burg Stolzenfels am Rhein [acélmetszet] --38. Stolzenfels vára [acélmetszet] -- 39. Drachenfels [acélmetszet] -- 40. Chateau de Rheinstein [acélmetszet] -- 41. Der Lurley Felsen [akvatinta]. Példányunk elejéről korábban néhány lapot eltávolítottak. Korabeli, fekete festésű, vaknyomásos egészbőr kötésben, az első kötéstáblán díszes, aranyozott ,,Album" felirattal. Dekoratív, jó példány.
10038.

Rufpreis:
160 000 HUF
433,60
500,00

1954 Brüsszel, Budapest Honvéd tagjai által haza küldött képeslap. (Brüsszel, 'Le Soir Festival de Football', Honvéd - West Bromwich Albion (5-3)) Rajta Czibor, Kocsis, Bozsik, Faragó, Puskás, és mások. /  1954 Autograph signed postcard of the Budapest Honvéd football team from Bruxelles. ('Le Soir Festival de Football', Honvéd ? West Bromwich Albion (5-3)) With signatures of Czibor, Kocsis, Bozsik, Faragó, Puskás and others.
10049.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50
19

Neil Armstrong (1930-2012), amerikai űrhajós aláírása belga Holdraszállás bélyegblokkon / signature of Neil Armstrong (1930-2012) American astronauts on minisheet.
10050.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

Jurij Alekszejevics Gagarin (1934-1968) szovjet űrhajós autográf aláírása alkalmi borítékon  / Autograph signature of Yuriy Alekseyevich Gagarin (1934-1968) Soviet astronaut on special cover
10051.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25

2002 Esterházy Péter (1950-2016) Kossuth- és József Attila-díjas író autográf levele, 1,5 beírt oldal. Mellette későbbi újságcikkel (2004).
10062.

Rufpreis:
8 000 HUF
18

Faludy György (1910-2006) Kossuth-díjas költő magyar ny. verses kézirata, két lapon, autográf aláírásával. Üvegezett fakeretben, 28,5×18,5 cm
10063.

Rufpreis:
12 000 HUF

1980 Illyés Gyula (1902-1983) Kossuth-díjas költő, író autográf vers kézirata Nem nagy ladik... címmel Magyarországról. Egy ceruzával beírt oldal. A vers eddig publikálatlan. "Nem nagy ladik ez a Magyarország,  egy rossz rúgás és belül a víz..."
10064.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF