Lándor Tivadar (szerk.): A Nagy Háború írásban és képben sorozat II. kötete: Északon és Délen. Bp., 1916, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, lapok kijárnak, kopottas állapotban.
Ballard. Robert D.: Die Entdeckung der Bismarck - Deutschlands Grösstes Schlachtschiff gibt sein geheimnis Preis. 1991. Ullstein. Kiadói kartonált papírkötésben
Walter Markov-Heinz Helmert: Battles of World History. Edition Leipzig, 1978. Angol nyelven. Gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült papír védőborítóval. Szép állapotban
Magyarország hadtörténete I-II. kötet. Szerk.: Liptai Ervin, Borus József, Tóth Sándor. Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Bp., 1984-1985, Zrínyi. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói műanyag védőbortóval, jó állapotban.
2 db I. világháborús tanulmány: Gonda Imre: A korlátlan tengeralattjáró háború és az Osztrák Magyar Monarchia 28p. + Józsa Antal Vajda Alajos dokumentumok Az Osztrák Magyar Monarchia első világháborús hadifogoly politikájának alakulásáról 1914-1916. 50p.
Louis Madelin: Verdun. Paris,én.,Flammarion, Oldalszámozáson belül egy térképpel. 4 egészoldalas képtáblával, rajtuk fekete-fehér fotókkal. Francia nyelven. Kiadói papírkötésben.
Dr. Csonkaréti Károly-Benczúr László: Haditengerészek és folyamőrök a Dunán. A Császári (és) Királyi Haditengerészet dunaflottillájától a Magyar Királyi Honvéd Folyamerőkig. (1870-1945). Bp.,(1991.), Zrínyi. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotba
Pintér Tamás (szerk.): A pokol tornácán. Imre Gábor kadét doberdói naplója. Bp., 2016, Nagy Háború Kutatásáért Közhasznú Alapítvány. 247 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, néhány kevés oldalon ceruzás aláhúzásokkal.
Temesváry Ferenc: Művészi fegyverek. Sárvár, 1971., Sárvári Városi Tanács VB. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.