1918 Ábrahám Ernő (1882-1945) író, újságíró (írói álneve Öregapó) saját kezű levele Szakács Andor lapszerkesztőnek, melyben közli, hogy az Estnek és a Pester Lloydnak is fog dolgozni
cca 1918-26 Dalman (Dallmann) József (1844 v. 45-?), bakonysárkányi nyugalmazott plébános kéziratos feljegyzései 198 számozott, sűrűn beírt oldalon, "Beteg vagy?" címmel, elsősorban gyógynövényekről és azok alkalmazásáról, betegségekről, hagyományos gyógymódokról stb. Félvászon kötés, sérült gerinccel.és kopott borítóval, helyenként lap széli foltokkal.