A magyar nép. Szerk.: Bartucz Lajos. A művelődés könyvtára 9. köt. Bp., 1943, Singer és Wolfner. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé laza kötéssel.
Műveltség és hagyomány. A Kossuth Lajos Tudományegyetem néprajzi tanszékének évkönyve XXV-XXVI. Szerk.: Elek Bartha, József Kotics. Debrecen, 1992, Kossuth Lajos Tudományegyetem.Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban. Magyar, Német és Angol nyelven.
Népi kultúra - népi társadalom. A Magyar Tudományos Akadémia néprajzi kutató csoportjának évkönyve I. Főszerk.: Ortutay Gyula. Bp., 1968, Akadémia. Kiadói egészvászon-kötés, megsárgult papírborítóban.
Népi kultúra - népi társadalom. A Magyar Tudományos Akadémia néprajzi kutató csoportjának évkönyve II. - III. Főszerk.: Ortutay Gyula. Bp., 1969, Akadémia. Kiadói egészvászon-kötés, megsárgult papírborítóban.
Népi kultúra - népi társadalom. A Magyar Tudományos Akadémia néprajzi kutató csoportjának évkönyve V. - VI. Főszerk.: Ortutay Gyula. Bp., 1971, Akadémia. Kiadói egészvászon-kötés papírborítóban. A borító foltos, kis szakadás az egyik sarokban.
David Brooks: The social animal. The Hidden Sources of Love, Character, and Achievement. New York,2011,Random House. Angol nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.