3 db gasztronómia témájú könyv: Az életerő konyhája. 240 ötlet arra, hogyan gazdagíthatjuk ételeinket zöldségekkel. Bp., 2004, Reader's Digest. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. + A főzés magasiskolája. Több mint 1000 recept színes fotókkal illusztrálva. H.n., 2003, Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötés, néhány lap kissé sérült. + Tierra, Michael: Gyógyfüveskönyv. A gyógynövényekkel foglalkozó tudományok legfrissebb eredményeivel. Bp., 1991, Hunga-Print. Kiadói kartonált papírkötés.
Turós Emil, Turós Lukács: A mi szakácskönyvünk. Bp., 1960, Minerva. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos, kopott borítóval.
3 db szakácskönyv: Az Új idők receptkönyve. Reprint kiadás. Bp., 1989, IPKV, 280 p. Kiadói papírkötésben, kissé sérült gerinccel és borítóval. + Vitalij Lvovics Begunov: Sajtok könyve 200 recepttel. Bp., 1983, Mezőgazdasági. Kiadói kartonált papírkötés. + F. Nagy Angéla: Saláta ABC. Bp., 1983, Mezőgazdasági. Kiadói kartonált papírkötés, helyenként kissé foltos lapokkal.
Vegyes szakácskönyv tétel, 3 db: Pierre Dukan: A Dukan-diéta. Bp.,2012,Ulpius.; Kate Harrison: Az 5:2 diéta. hn., 2014., Magnólia.; Öt hét - öt kiló. A HáziPatika.com fogyókúrás receptjei. Szerk.: Dr. Pusztai Éva. hn., 2003, HáziPatika.com. Kiadói papírkötés.