Dezsényi Béla: Az időszaki sajtó története a Dunatáj országaiban. Documenta Danubiana 2. Értekezések a dunai és a nemzetközi jogi kérdések köréből. Bp., 1947., Gergely Rt., 71 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, aláhúzásokkal.
Hitler, Adolf: Harcom (Mein Kampf). Isle of Man, 1996, Interseas Editions, 367 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, a hátsó borító sarkán hajtásnyommal, az első lapon bejegyzéssel.
Keszthely-Fenékpuszta az évezredek tükrében. Keszthely-Fenékpuszta im Spieger der Jahrtausende. Hrsg.: Heinrich-Tamaska, Orsolya, Straub, Péter. Leipzig-Zalaegerszeg, 2009., Balatoni Múzeum-GWZ-Zala Megyei Múzeumok Igazgatósága. Német és magyar nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Rózsa György: Régi várképek. Bp., 1955., Magyar Nemzeti Múzeum - Történeti Múzeuma, 14+4 p.+ XXI t. Kiadói haránt-alakú félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. Bp., 1926, Enciklopédia Rt., VIII+324+4 p. Ötödik kiadás. Kiadói kopott egészvászon-kötés.
Mészáros Amand: Ciprus-Ág melyet III. Béla magyar király ravatalára örök hálája s kegyeletes hódolatja jeléül tesz a Magyar Ciszterci Rend. 1898. Bp., 1898., Hornyánszky Viktor-ny. 6 sztl. lev. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval. III. Béla király és első felesége, Châtillon Anna tiszteletére, a Mátyás-templomban, az 1898-as újratemetésükre megjelent mű.
Fénnyel írott történelem. 1845-2000. Szerk.: Jalsovszky Katalin és Stemlerné Balog Ilona. A bevezetést írta Stemlerné Balog Ilona. Bp., 2001, Helikon. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Berenik Anna: A félremagyarázott Anonymus. I. kötet. Magurától Lebediáig. H.n., é.n., szerzői magánkiadás, 95 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.