Ronald H. Spector: Háború a tengereken. Tengerészek és tengeri csaták a 20. században. Ford.: Németh Dorottya. Bp.,2002,Kossuth. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Stephen Badsey: D-day. A partraszállás története a normandiai partoktól Franciaország felszabadításáig. Ford.: Sebők János. [Bp., 1997], Ferenczy. Kiadói kartonált papírkötés.
Field Marshal Lord Alanbrooke: War Diaries. 1939-1945. Edited by Alex Danchev and Daniel Todman. London,2002, Phoenix. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé deformált gerinccel, kis kopásnyomokkal.
Lyn MacDonald - Shirley Seaton: 1914-1918. Voices & Images of the Great War. London, 1991., Penguin Books. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Michael Reynolds: Acélpokol. Az I. SS-páncéloshadtest Normandiában. Az 1. (Leibstandarte Adolf Hitler SS páncélos hadosztály) és a 12. ("Hitlerjugend") SS-páncéloshadosztály története a normandiai hadjáratban, 1944-ben. 20. Századi Hadtörténet. [Debrecen, 1999], Hajja & Fiai. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Hans von Luck: Páncélosparancsnok. Hans von Luck ezredes emlékirata. Ford.: Moczok Péter. 20. Századi Hadtörténet.[Debrecen],2018,Hajja és Fiai. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Will Fowler: D-nap. Az első 24 óra. Ford.: Eiben György. 20. Századi Hadtörténet. Debrecen,2004,Hajja & Fiai. Fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Chris Chant: A II. világháború német harci repülői. Ford.: Veréb András. Debrecen,2000,Hajja & Fiai. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
John Pimlott: A Luftwaffe. A német légierő képes története a II. világháborúban. Szerk.: - -. Debrecen, 1999, Hajja & Fiai. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
David Baker: Adolf Galland. A Luftwaffe leghíresebb vadászpilótája. Ford.: Vágó Tímea. 20. Századi Hadtörténet. Debrecen,1997,Hajja & Fiai. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Magyarország hadtörténete I-II. Szerk.: Liptai Ervin, Borus József, Tóth Sándor. Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Bp., 1984-1985, Zrínyi. Fekete-fehér és színes képekkel, térképekkel, összesen 432 oldal melléklettel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az egyik borítón kisebb sérüléssel.