Militaria

Zahl der Lose: 103

cca 1920 Katonaviselt úriember fényképe, frakklánc miniatűr sorral. 14x9 cm
14072.

Rufpreis:
4 000 HUF

cca 1920-1921 A Horthy Miklós által a Tanácsköztársaság idején létrehozott, ezen a néven 1922. januárig létező Nemzeti Hadsereg toborzó röplapja. Szeged, Mars-ny., 23,5x16 cm
14073.

Rufpreis:
5 000 HUF
15

1923 Bp., Belitska Sándor (1872-1939) altábornagy, honvédelmi miniszter elismerő oklevele Verbőczy Kálmán (1888-1967) honvéd százados részére, ,,a nemzeti hadseregben, illetve a m. kir. honvédségben közel 4 éven át különböző beosztásokban (...) teljesített kiváló és eredményes szolgálataiért". Angyalos-koronás címerrel, Belitska Sándor m. kir. honvédelmi miniszter saját kezű aláírásával, szárazpecsétjével. (Verbőczy katonaként szolgált az I. világháborúban, és az 1918. novemberi fegyverletétel után sem adta fel a harcot: a megalakuló Székely Hadosztályba belépve részt vett a benyomuló román és cseh csapatok elleni harcokban Erdélyben és Kelet-Magyarországon. Szerepe volt többek között Kolozsvár fosztogatóktól való megvédésében, illetve Miskolc visszafoglalásában. Parancsnokként saját zászlóaljat vezetett, és Magyarország határainak - azon belül elsősorban Erdély - védelméért a végsőkig kitartóan küzdött; a cél érdekében ideiglenesen még a Vörös Hadsereghez is csatlakozva. 1919 után a Nemzeti Hadseregben, illetve a M. Kir. Honvédség állományában folytatta a szolgálatot, ahol később ezredesi rangot szerzett.)
14074.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

cca 1930-1940 Verbőczy Kálmán (1888-1967) m. kir. honvéd ezredes, az Országos Magyar Lövész Szövetség (OMLSZ) ügyvezető főlövészmestere, a Székely Hadosztály volt zászlóaljparancsnoka, egyenruhában, kitüntetésekkel (A Magyar Érdemrend Tisztikeresztje, Magyar Koronás Ezüstérem (Signum Laudis), Nemzetvédelmi Kereszt); fotó, a hátoldalon feliratozva, 14x9 cm
14075.

Rufpreis:
3 000 HUF
21

1928 Kormányzói Elhatározás: tábornoki rendfokozatot adományozása zsebelyi Horváth Gyula ny. m. kir. ezredes részére, Vitéz nagybányai Horthy Miklós (1868-1957) és Gróf körösszegi és adorjáni Csáky Károly (1873-1945) tábornok, honvédelmi miniszter saját kezű aláírásaival, koronás-nemzeti kiscímeres fejléces papíron.
14076.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,80
250,00

cca 1930 "Emlékül a haza szolgálatára" irredenta katonai emléklap, rajta Horthy Miklós arcképe és a Magyar Hiszekegy, üvegezett keretben, 57×42 cm
14077.

Rufpreis:
10 000 HUF
18

1935 Harcászati lovaglás Pomázon Equitatio fotólap
14078.

Rufpreis:
4 000 HUF

1937 A magyar fejlesztésű Toldi harckocsi tereppróbán, fotó, szép állapotban, 9×6 cm
14079.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

1938 Léva Felvidék Bevonulás fényképe fotólap / leva entry of the Hungarian troops 14x9 cm
14080.

Rufpreis:
4 000 HUF
9

14081.

Rufpreis:
4 000 HUF

1938 Léva Felvidék Bevonulás fényképe fotólap Visszatért bélyegzővel / leva entry of the Hungarian troops 14x9 cm
14082.

Rufpreis:
4 000 HUF

14083.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF