Militaria

Zahl der Lose: 103

1852 Fregattkapitányi kinevező oklevél, Georg Schott, az Osztrák Magyar Cs. és Kir. Haditengerészet (K.u.K. Kriegsmarine) tisztje részére; Anton Csorich von Monte Creto (1794-1864) báró, hadügyminiszter autográf aláírásával (az 1848-49-es szabadságharcban a császári csapatok tábornoka, majd 1850 és 1853 között osztrák hadügyminiszter), szárazpecséttel. Hajtásnyomokkal, 38x24 cm / Austro-Hungarian Navy (K.u.K. Kriegsmarine) Frigate captain's appointment, certificate with dry seal, signed by Anton Csorich von Monte Creto, Austrian Minister of War (k.k. Kriegsminister)
14036.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50
14

1863 Gustav von Alvensleben (1803-1881) német katona, főadjutánsi kinevezése I. Vilmos (1797-1888) porosz király, majd német császár autográf aláírásával. Szárazpecséttel, szakadásokkal / 1863 General adjutant nominating patent for Gustav von Alvensleben (1803-1881) German soldier lieutnant autograph signed by Prussian King, later German Emperor Wilhelm I. With damages
14037.

Rufpreis:
150 000 HUF
406,50
468,75

1876 Békey István miniszteri osztálytanácsos, a IV. ügyosztály vezetője részére szóló elismerési értesítés,  Szende Béla (1872-1882) a Tisza Kálmán-kormány honvédelmi miniszterének saját kezű aláírásával.
14038.

Rufpreis:
8 000 HUF

cca 1880 Katona fényképe Erdély, Molnár Antal fényképész Máramarossziget 7x10 cm
14039.

Rufpreis:
4 000 HUF

1890-1895 Szakonyi Gusztáv huszárezredes keményhátú fotói, 2 db, rajta saját kezű aláírásával és dedikációjával, Rudolf Krziwanek bécsi műterméből, foltokkal, kopásnyomokkal, az egyiken törésnyommal, 21x13 cm és 20x11 cm
14040.

Rufpreis:
8 000 HUF

1898 Rang-entheilungs-liste der k. ung. Landwehr-Officiere mit Generalstabs Qualifications. A magyar szárazföldi hadsereg vezérkari tisztjeinek raglistája. 13p.
14041.

Rufpreis:
4 000 HUF

cca 1916 I. világháborús katonaemlék, litográfia budapesti látképes háttérrel, fényképpel, szélein hibákkal, 50×36 cm
14042.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,62
68,75

cca 1916 A Cs. és Kir. Haditengerészet a világháborúban. Ramberg báró, korvettkapitány festményei után. Pola, én., Schrinner F. V., 2 sztl. lev. + 18 (fekete-fehér képtáblák, hártyapapírral elválasztva, rajtuk a Monarchia hadihajóival...stb.) t. Kiadói haránt-alakú, ezüstözött, zsinórfűzött papírkötésben, kopott borítóval / 18 paintings of the k.u.k. navy in WW. I. in booklet, with worn cover, 18x12 cm
14043.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

I. világháborús k.u.k tengeri flottilla hadihajói, torpedói, tengerésztiszt portréja, emlékmű, 9 db fotó, némelyik feliratozott, felületükön törésnyomok, 8×11 és 16×31 cm közötti méretekben
14044.

Rufpreis:
120 000 HUF
325,20
375,00

cca 1890 SMS Kronprinz Erzherzog Rudolf, az Osztrák-Magyar Cs. és Kir. Haditengerészet (K.u.K. Kriegsmarine) Kronprinz-osztályú pre-dreadnought csatahajója (Schlachtschiff) Pólánál; nagyméretű, kartonra kasírozott fotó, a kartonon sarokhiánnyal és szakadással, foltos, 31x21 cm (karton: 50x35,5 cm) / cca 1890 SMS Kronprinz Erzherzog Rudolf, Kronprinz-class pre-dreadnought battleship (Schlachtschiff) of the Austro-Hungarian Navy (K.u.K. Kriegsmarine) at Pola / Pula; large-size photo on damaged cardboard, missing corner, spotty
14045.

Rufpreis:
12 000 HUF

1895 SMS Monarch, az Osztrák-Magyar Cs. és Kir. Haditengerészet (K.u.K. Kriegsmarine) Monarch-osztályú partvédő páncélosának vízrebocsátása a pólai hadikikötőben; nagyméretű, kartonra kasírozott fotó, a kartonon sarokhiánnyal, foltos, 31x21 cm (karton: 50x35,5 cm) / 1895 SMS Monarch, Monarch-class coastal defense ship of the Austro-Hungarian Navy (K.u.K. Kriegsmarine) launched in the naval shipyard of Pola / Pula; large-size photo on cardboard, missing corner, spotty
14046.

Rufpreis:
12 000 HUF

1907 Póla, a Cs. és Kir. Haditengerészet (K.u.K. Kriegsmarine) kadétiskolájának csoportképe, nagyméretű fotó, a hátoldalon feliratozva, sérült kartonon (törött/hiányos sarkok), 25x19 cm / 1907 Pola, Pula, Austro-Hungarian Navy (K.u.K. Kriegsmarine) cadet school, large-size photo on damaged cardboard (broken/missing corners)
14047.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF