Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 57

cca 1930 A Magyar Királyi Ferenc József Tudományegyetem rektora, Győrffy István által írt levél
13458.

Rufpreis:
800 HUF

1930-1970 Dóra Pál és Dóra Sándor galamblövőket ábrázoló fotók, 3 db + 1 db kísérő igazolvány
13459.

Rufpreis:
1 400 HUF

13460.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

1940 Kolozsvár visszatérése alkalmából kiadott irredenta üdvözlőlap, alkalmi bélyegzéssel, Szabó Gyula (?-?) országgyűlési képviselő saját kezű aláírásával
13461.

Rufpreis:
1 400 HUF

cca 1946-47 Az egri szeminárium jelentése a "Legújabb Idők Apostolainak" titkos egyházi társaságáról, 3 gépelt oldal; hozzá tartozik Erdős Mátyás spirituális nyilatkozata, 1 gépelt oldal valamint Mindszenty József bíboros-hercegprímás, esztergomi érsek gépelt levelének másolata, amelyben elítéli a társaságot, 1 oldal. Mind hajtásnyomokkal. Érdekes, ritka kordokumentum!
13462.

Rufpreis:
6 000 HUF

1950 Nagymama és Édesanyu mesés képeskönyve. 1950 karácsonyán. Mesés leporelló, beragasztott képekkel, kézzel írt versikékkel, szöveggel, kopott, foltos, 36 sztl. lev.
13463.

Rufpreis:
1 400 HUF

cca 1950 Rassay Károly (1886-1958) ügyvéd, liberális politikus, lapszerkesztő autográf levele Presser Istvánnak egy mauthauseni emlék összejövetel után. borítékkal
13464.

Rufpreis:
5 000 HUF

cca 1950-1986 Kéri József papír hagyatéka és egyéb papír, többek közt egy ismeretlen 4 és fél oldalnyi gépelt levele Hubay Miklósnak, a Magyar Írószövetség elnökének, többek közt a határontúli magyarságot érintve, amelyben Csoóri Sándort, Duray Miklóst és más neves személyeket is említenek. Egyes lapok sérültek.
13465.

Rufpreis:
4 000 HUF

1956 Emlékkönyv, egyedi bájos rajzokkal és idézetekkel. Kopott, sérült borító 19x14,5 cm
13466.

Rufpreis:
1 000 HUF

1956 Rassay Károly (1886-1958) ügyvéd, liberális politikus, az Esti Kurír lapszerkesztőjének saját kézzel írt levele Rassay Gyula számára, saját kezűleg címzett borítékban
13467.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,47
14,38

1967 Kassák Lajos (1887-1967) avantgarde író, költő, képzőművész temetési szertartása, 1 gépelt oldal kézi javításokkal
13468.

Rufpreis:
2 000 HUF

1971 "Vörös Csepel vezesd a harcot" bakelitlemez, rézrátétes fa dobozban
13469.

Rufpreis:
4 000 HUF
18

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF