Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 116

1919 József főherceg beszédének leirata kormányzóvá választása alkalmából. Korabeli gépirat, egy oldal.
11450.

Rufpreis:
3 000 HUF

1923 Rákosi Jenő (1842-1929) író, újságíró, színházigazgató, főrendiházi tag saját kezű sorai unokája részére, "Kedves Buksi fiam!" megszólítással, saját kezű aláírásával, foltos.
11451.

Rufpreis:
6 000 HUF
10

1926 Beöthy László (1873-1931) színigazgató, újságíró saját kezű sorai, saját kezű aláírásával, Lőw Immánuel/Emánuel (1854-1944) magyarországi zsidó hittudós, orientalista, szegedi főrabbi (1878-1944) részére
11452.

Rufpreis:
8 000 HUF

1930.III.22., Ernst Lajos (1872-1937) műgyűjtő, mecénás, az Ernst Múzeum alapítójának gratuláló levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez pályája 40 éves jubileuma alkalmából. 1 kézzel írt oldal, Ernst Múzeum igazgatósága fejléces papíron, Ernst Lajos autográf aláírásával, eredeti fejléces borítékban.
11453.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

1930.III.13 Habsburg József Ferenc főherceg (1895-1957), József Ágost fia gratuláló levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez, negyven éves munkásságának jubileuma alkalmából. Egy géppel írt oldal címeres, dombornyomott kártyán, József Ferenc főherceg autográf aláírásával, eredeti címeres, dombornyomott borítékban. A tételhez tartozik Kézdi-Kovács László (1864-1942) autográf köszönő válaszlevelének tervezete, egy ceruzával írt oldal javításokkal.
11454.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

1930. II. 7. Sikorska Zsolnay Júlia (1856-1950) autográf gratuláló sorai Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez, festőművészi pályája 40 éves jubileuma alkalmából. Két kézzel írt oldal, dombornyomott címeres kártyán, Sikorska Zsolnay Júlia autográf aláírásával, kártya széle kissé sérült.
11455.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

cca 1930 Glatz Oszkár (1872-1958 festőművész, a Képzőművészeti Főiskola tanára autográf gratuláló levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez, festőművészi pályája 40 éves jubileuma alkalmából. Négy kézzel írt oldal, Glatz Oszkár autográf aláírásával, eredeti borítékban.
11456.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88
17

cca 1930-40 Johan Hugó (1890-1951) festő- és iparművész réz névtáblája, kopásnyomokkal, 5x15 cm
11457.

Rufpreis:
8 500 HUF
23,04
26,56

11458.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

1932 Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete (SZEFHE) gépelt levele Simon Antal kir. ítélőtáblai bíró részére, titkári és elnöki aláírással.
11459.

Rufpreis:
5 000 HUF

1932 Országházi fotó, rajta gr Apponyi Albert, gr. Apponyi György, Dinnyés Lajos korjegyző és más országgyűlési képviselők mindegyikőjük autográf aláírásával 22x17 cm Üvegezett keretben
11460.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00

1933 Dohnányi Ernő (1877-1960) autográf aláírása a Filharmoniai Társaság oklevelén. Radnai Miklós (1892-1935) magyar zeneszerző, 1925-től haláláig az Operaház igazgatója részére, mint a társaság tiszteletbeli tagjának. További autográf aláírás Temesváry János (1890-1964) hegedű- és brácsaművész, a Waldbauer-Kerpely-vonósnégyes alapító tagjától, mint alelnök-igazgató. Díszes, kézzel festett oklevél, az Operaház látképével és a Filharmoniai Társaság bélyegzőjével. Az oklevél Zonai Loránd ny. m. kir. operai tag műve. 37x52 cm. Karton tetején sérülésekkel.
11461.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF