1901 Alsó-Metzenzéf (Mecenzéf, Medzev, Metzenseifen) Macsuga István festő számlája Szkurkay Viktor helyi gyógyszerész részére, 10 f okmánybélyeggel./ 1901 Medzev (Alsó-Metzenzéf, Mecenzéf, Metzenseifen), invoice of István Macsuga painter to Viktor Szkurkay pharmacist, with stamp.
1901 Futtak, Erste Bácskaer Mech. Seilerwaaren- und Binden-fabrik des Konrad Thiel jnr, Futtak a/D./ Első Bácskai Műtani Kötél- és Zsinegárugyár Ifj. Thiel Konrád Bt. fejléces számlája, Futtak, 2 f okmánybélyeggel.
1905-1916 Székelyudvarhely-Szentágota, erdészjelölt, később erdőmérnök részére szóló hivatalos iratok, erdőmesteri, miniszteri tanácsosi ...stb aláírásokkal, közte egy államtitkári aláírással, összesen 11 db.
cca 1905-1940 össz 13 db telekönyvi-tulajdonjogi irat, okmánybélyegekkel (30 fillér, 15 krajcár), részben régi, XIX. sz. iratok másolatai, hajtásnyommal, foltos, részben kisebb sérülésekkel