Tom Segev: One Palestine, Complete: Jews and Arabs Under the British Mandate. London, 2001, Abacus. Angol nyelven. Néhány fekete-fehér képpel illusztrált. Kiadói papírkötés, borítón törésnyomokkal.
Vegyes judaikai témájú könyvtétel, 4 db, közte: Peszáchi Haggáda. Ford.: Guttman Simon főrabbi. Bp., 1932, Steiner Ármin, 68 p. Rossz állapotban.; Hermann Schwab: Gyermekálmok. Ford.: Lukács (Leitner) Zoltán. Remény ifjúsági könyvek. Bp., 1921, Remény.; Változó, egy kivételével nagyrészt viseltes állapotban.
Imádságos könyv a tanuló ifjuság és a nagy közösség számára. Ford. és magyarázatokkal ellátta: Dr. Pollák Miksa. Izrael istentisztelete. Tel-Aviv,é.n., Sinai, 574 p. Magyar és héber nyelvű. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Zalai Szalay László: Arany város Jeruzsálem. Bp., é. n., Fővárosi Nyomda. Kiadói félvászon kötésben. + Kajetán Endre (szerk.): Jár-kel, mint zsidóban a fájdalom. Bp., 1988, Origo-press. Kiadói kartonált kötésben. + Zsidókérdés, asszimiláció, antiszemitizmus. Tanulmányok a zsidókérdésről a huszadik századi Magyarországon. Szerk.: Hanák Péter. Bp., 1984, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötésben.
Omzsa-Haggáda. Bp., 1987., Korona GT,(Egyetemi-ny.) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Kissé szakadt védőborítóval, de egyébként jó állapotban.
Gács Teri: A mélységből kiáltunk hozzád. I. rész: A gyűlölet sodrában. II. rész: Vadász utca 29. Bp., 1946., Tábor, 412 p. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt, javított papír védőborítóban.