Benoschofsky Imre: Maradék-zsidóság. A magyarországi zsidóság 1945/46-ban. Szerk.: - -. Bp.,(1947.), Budai Izraelita Aggok és Árvák Menházegyesületének,(Officina-ny.), 125+1 p. Kiadói papírkötés, pár lapon a szöveget nem érintő lapszéli sérülésekkel.
Turóczi-Trostler József, 2 db mű: Három klasszikus novella. Zsidó tárgyak, "nem-zsidó" irók (II.) + Joh. Peter Hebel (1760-1826) Zsidó tárgyak, "nem-zsidó" irók (III.) Bp., 1943, Ranschburg Gusztáv. Kiadói papírkötés.
Munkácsi Ernő: Corpus Inscriptionum Judaicarum. Az ókori zsidóság feliratos történeti forrásai. Ismerteti: - -. Különlenyomat a Libanon 1940. évi 3. és 4. számából. Bp.,(1940), Arany János, 15 p.
A makkabéusok könyve. Görögből ford. és jegyzetekkel kisérte: Dr. Dercsényi Móric. Dr. Hevesi Simon bevezetésével. Népszerű Zsidó Könyvtár 12. Bp.,[1924],Népszerű Zsidó Könyvtár, 89 p. Kiadói kartonált papírkötés, a címlapon ceruzás héber-magyar nyelvű ajándékozási sorokkal.
Kádár Imre: Szedjétek össze a maradékot. Mit követel az Ige a testi és lelki Izraeltől. Bereczky Albert előszavával. Bp., (1944), Traktátus. Kiadói papírkötés.
Peszach törvényei. Ford. és magyarázó jegyzetekkel ellátta: Klein Jenő, rabbi, fővárosi vallástanár. Bp., én.,(1927),Katzburg, 66+4 p. Magyar és héber nyelven. Aranyozott egészvászon-kötés,
Peszáchi Haggáda. Számos illusztrációval. Ford.: Dr. Guttmann Simon főrabbi. Bp., 1938, Steiner Árminné, 68 p. Aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Fedor Ágnes: Sárga nárcisz. Egy marék vers. 1939-1945. Bp., 1945, Magyar Téka, 39 p. A címlap Gábor Éva munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, kopott borítóval.
Szabó Imre: Az antiszemitizmus hatása a zsidóságra. Bp., é.n.(1934 körül), Sylvester nyomda. 8p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval és intézményi bélyegzővel.